Varėnos rajone vykdytas planas „Saugus Varėnos kraštas“

0
73

Varėnos rajone nuo gegužės 23 d. iki birželio 6 d. Alytaus apskr. VPK Varėnos r. PK pareigūnai kartu su partneriais vykdė viešosios tvarkos ir eismo saugumo užtikrinimo veiksmų planą „Saugus Varėnos kraštas“. Šių priemonių metu buvo stebima ar vairuotojai nesinaudoja mobiliojo ryšio telefonais vairuojant, tikrintas automobilių, dviračių ir paspirtukų vairuotojų blaivumas, vykdyta pavojingo ir chuliganiško vairavimo, saugaus elgesio eismo kontrolė bei viešosios tvarkos užtikrinimas viešose erdvėse ir jaunimo susibūrimo vietose.

Pareigūnai kartu su Varėnos rajono savivaldybės atstovais organizavo neeksploatuojamų  ar negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymo bendrojo naudojimo vietose kontrolę, bei domėjosi gyvūnų gerovės, ženklinimo ir registravimo situacija. Asmenų gyvenančių tam nepritaikytose vietose, kaip vagonėliuose ar lauko sandeliukuose, sąlygomis rūpinosi pareigūnai kartu su Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais.

Vykdyto plano rezultatai gana iškalbingi, eismo saugumas tikrai ne visiems yra aktualus, nes per nurodytą laikotarpį užfiksuoti 76 Kelių eismo taisyklių pažeidimai ir pradėta 6 ikiteisminiai tyrimai dėl vairavimo neblaiviems asmenims. Inicijuota 7 administracinės teisenos neblaiviems vairuotojams, taip pat 5 asmenys sėdo už automobilio vairo, neturėdami teisės vairuoti.

Liūdniausia statistika stebima dėl pavojingo vairavimo, kai viršijamas greitis: 4 piliečių atžvilgiu pradėta administracinė teisena viršijus greitį 30‒40 km/h, 2 viršijo 40‒50 km/h greitį ir dar 4 skriejo daugiau nei 50 km/h greičiau nei leidžiamas leistinas greitis.

Varėnos rajono keliuose policijos pareigūnai įteikė administracinės teisės pažeidimo protokolus 17 vairuotojų, kurie nesegėjo saugos diržų ir 20 dėl naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis be laisvų rankų įrangos.

Alytaus apskrities policijos pareigūnai vasaros metu ir toliau vykdys prevencines priemones, skirtas eismo saugumui, tad atostogaukime saugiai, nepamirškime savo ir aplinkinių saugumo.

Alytaus apskr. VPK informacija

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: