Varėnos pasieniečiai minės rinktinės įkūrimo 25-metį

0
85

Sieną su Baltarusija sauganti ir vidaus sienos su Lenkija kontrole vykdanti Varėnos pasienio rinktinė penktadienį minės 25-ąsias įkūrimo metines.

Šiai datai paminėti Varėnos pasieniečiai organizuoja šventinius renginius.

Jašiūnų dvaro sodybos rūmų kieme prasidės iškilmingas minėjimas, kurio metu bus apžvelgta rinktinės istorija. Renginio metu už ilgametę, pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybą bus apdovanoti pasižymėję rinktinės pareigūnai. Minėjime koncertuos Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro grupės „Art of Music“ ir Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Į šį minėjimą pakviesti VSAT vadovybė, regiono savivaldybių merai, bendradarbiaujančių institucijų vadovai, buvę rinktinės vadai, Varėnos pasienio rinktinėje tarnavę pasieniečiai.

Šeštadienį Varėnoje vyksiančios Grybų šventė „Dūzgia bitės“ metu, pasieniečiai miestelėnus ir svečius kvies apžiūrėti tarnyboje naudojamas transporto priemones, ginkluotę, įvairią techniką.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinei priskirtas ruožo ilgis – 480,09 km

Varėnos pasieniečiai saugo 375,71 km sienos su Baltarusija ir kontroliuoja visą 104,38 km sienos su Lenkija ruožą. Rinktinėje ir jos padaliniuose dirba 774 darbuotojai, iš jų 711 pareigūnai.

Šiai pasienio rinktinei yra pavaldžios aštuonios užkardos: Tribonių, Purvėnų, Aleksandro Barausko, Kabelių, Druskininkų, Kapčiamiesčio, Kalvarijos ir Gintaro Žagunio užkardos. Rinktinėje įsikūrę Kriminalinės žvalgybos, Sienos kontrolės, Ikiteisminio tyrimo, Migracijos ir Specialiosios paskirties skyriai.

VSAT Varėnos rinktinės pasieniečiai dirba tarptautiniuose Šalčininkų ir Raigardo kelių kontrolės punktuose, Stasylų geležinkelio pasienio kontrolės punkte bei Švendubrės upių kontrolės punkte. Taip pat Varėnos pasieniečiai dirba Eišiškių, Latežerio, Rakų, Krakūnų ir Norviliškių vietinio susisiekimo automobilių kelių pasienio kontrolės punktuose bei prie vidaus sienos su Lenkija.

Varėnos pasienio rinktinė buvo įkurta 1997 m. balandžio 30 d. Taip siekta tinkamai paskirstyti saugomus valstybės sienos ruožus ir pasienio kontrolės postus tarp esamų ir naujai kuriamų VSAT padalinių. Iki 2001 metų Valstybės sienos apsaugos tarnyba vadinosi Pasienio policijos departamentu, o rinktinė – Varėnos pasienio policijos rinktine. Tuomet VSAT Varėnos pasienio rinktinę sudarė šešios užkardos: Šalčininkų, Eišiškių, Varėnos, Kabelių, Druskininkų ir Kapčiamiesčio užkardos bei Štabas ir jo būrys. 1997 metais rinktinės saugomą valstybės sienos ruožą sudarė – 254,91 km. Rinktinės Štabe ir jos padaliniuose tarnavo 421 pareigūnas.

Laura JURGELEVIČIŪTĖ

Varėnos pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia