Žmonių meilės laukiančios akys

0
106

Spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnų globos diena. Ta proga Babriškių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje VMVT Alytaus departamento Varėnos skyriaus specialistai kartu su Varėnos krašto veterinarų bendruomene minėjo Pasaulinę gyvūnų globos dieną.

Šv. Mišias už gyvūnus aukojo parapijos klebonas Pranciškus Čivilis. Bažnytėlėje kartu su žmonėmis mišiose dalyvavo ir VSAT Varėnos rinktinės kinologai su savo augintiniais.

Klebonas Pranciškus Čivilis pats globoja nemažą būrį žmonių išvarytų ar išmestų šunelių ir katinėlių, todėl ir savo pamoksle jautriai kalbėjo apie gyvūnus: „Neužtenka gyvūnui tik paduoti maisto, jam reikia ir meilės. Tuo mes, žmonės, esame panašūs su gyvūnais. Mes, galime turėti mažiau duonos, tačiau daug meilės ir būsime laimingi, tačiau galime turėti daug maisto ir mažai meilės, tuomet jaučiamės nelaimingi. Mylėkime savo gyvūnus“.

Kad gyvūnui nepakanka tik maisto, bet jam reikia ir bendravimo, pamatę žmones, voljeruose iškart suaktyvėja klebono augintiniai ir prašosi dėmesio – kad prieitų, paglostytų, pakalbintų…

Žiūrint į liūdnas šuns akis, kyla graudulys ir nusivylimas žmogumi, kuris jo atsisakė, ir primena, kad visi esame už juos atsakingi.

xxx

Pasaulinę gyvūnų globos dieną tarptautinė bendruomenė pažymi nuo 1931-ųjų, kai Florencijoje įvyko pirmoji gyvūnų globai skirta konferencija. Šios dienos globėju pasirinktas šventasis Pranciškus, savo žemiškajame gyvenime pasižymėjęs ypatingu jautrumu visiems gyvūnams. Lietuvoje ši diena minima nuo 1994 m. Tačiau gyvūnų globos pradžia mūsų šalyje siekia XIX amžių. 1873 m. Mykolas Oginskis Rietave įsteigė pirmąją gyvūnų globos draugiją, kuri gyvavo iki Pirmojo pasaulinio karo. Ji buvo atgaivinta 1922 m. generolo J. Bulotos, prof. T. Ivanausko ir S. Kymantaitės-Čiurlionienės rūpesčiu ir veikė iki 1940 m. bei buvo atkurta 1990-aisiais.

Seimas, siekdamas prisidėti prie gyvūnų gerovės apsaugos gerinimo, visuomenės sąmoningumo didinimo 2022-uosius paskelbė Gyvūnų gerovės metais.

Gyvūnų gerovės, globos ir apsaugos samprata apima ir laukinius, ir domestikuotus gyvūnus – nesvarbu, ar gyvūnas laikomas kaip augintinis, globos, apsaugos ar ūkiniais tikslais. Mūsų šalyje šiuos klausimus reglamentuoja Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas, Laukinės gyvūnijos įstatymas ir kiti teisės aktai.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: