Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena su kava ir muzika

0
66

Spalio 1-ąją į Dubičių biblioteką rinkosi senjorės paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių ir Pasaulinę muzikos dieną. Į renginį dalyves sukvietė bibliotekininkė Regina Lukoševičienė ir kultūros centro direktorė Valentina Šlavenec.

1990 m. Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja spalio 1-ąją paskelbė Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, mokyti jaunus žmones gerbti vyresnius, senyvo amžiaus žmones. Renginys vyko tyliai skambant jaunystės dainoms, prie kavos puodelio. Pasidžiaugėme visų gera nuotaika ir padėkojome už dalyvavimą. Prabėgę metai mus apdovanoja gyvenimiška patirtimi, nuveiktų darbų vaisiais, pasiekimų džiaugsmu. Kiekvienas savaip džiaugiamės savųjų dešimtmečių derliumi. Vienas didžiausių turtų – likęs laikas, kurį galima pragyventi prasmingai. Senatvė – tai dar viena galimybė atrasti save iš naujo, daryti tai, ko negalėjai anksčiau, ir taip pasijusti laimingam.

Geriausias būdas – užsiimti mėgstama veikla. Štai 7 patarimai mėgautis gyvenimu būnant senjorais: bent pusvalandis per dieną – pasivaikščiojimui; kokybiškas miegas – be televizoriaus, skambutis artimajam, draugui (kiekvieną dieną), duokite darbo smegenims, nebijokite paprašyti pagalbos ir patys ją pasiūlykite, ieškokite bendraminčių; klausykitės muzikos.

Kinų išmintis byloja, kad pykdamas sensti, juokdamasis jaunėji. Valentinai papasakojus nuotaikingą humoreską apie badaujantį pensininką, pakvietėme moteris pasidalinti linksmais prisiminimais iš gyvenimo. Išgirdome nuotaikingų pasakojimų apie bulviakasio talką, kaip šuo dviratį traukė, kaip liepon lipo ir šaukė „Jokūbo žente!“, kaip Zaboloty vištą su kiaušiniais pardavė, kaip žmogus arklį mylėjo, apie šokius jaunystėje, apie latviškus žodžius ir kt. Bronė Pranevič rašo eiles apie kaimą, prisiminimus. Keletą kūrinių perskaitė ir žadėjo dar daugiau rašyti. Reikėjo pabaigti patarles ir įminti mįsles. Buvo gera mankšta smegenims.

Ačiū visiems už puikiai praleistą laiką, gerą nuotaiką ir net šokį valso ritmu. Linkime niekada nepasiduoti vienatvei ir liūdnoms mintims. Būkite sveiki, mylimi ir reikalingi.

Regina Lukoševičienė

Dubičių bibliotekos bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: