Makrame – ne tik jūreivių amatas

0
138

Gruodžio 3 dieną Puodžių bibliotekoje vyko edukacinė popietė, skirta susipažinti su makrame technika. Jos ypatumus pristatė ir pademonstravo kraštietė Giedrė Antanavičienė.

Tai – įvairių mazgų rišimo technika, išrasta arabų kraštuose dar III amžiuje, naudota įvairių dirbinių užbaigimui ir papuošimui. Bet labiausiai ją ištobulino ir išpopuliarino jūreiviai, ilgas dienas leisdami jūroje. Jie rišdavo ne tik hamakus ar kitus buitinius daiktus, bet ir dekoracijas, aksesuarus.

Giedrė popietės dalyvėms parodė keletą mazgų rišimo būdų ir pasiūlė nusirišti raktų pakabutį ir dekoraciją. Kai kuriuos mazgus reikėjo tik prisiminti, o kitus kantriai mokėmės, ardėme ir vėl rišome. Ir stebėjomės, kaip paprastais mazgeliais galima išgauti skirtingus raštus ir faktūras. Pasirodo, kad skarelių ar kilimų kutai taip pat makrame technikos dalis, tik iššukuoti specialiomis šukomis.

Kaskart džiaugiamės, kad Giedrė, grįžusi į kaimą pas tėvelius, randa laiko ir Puodžių bibliotekos lankytojams, supažindina juos su vis su kitomis tekstilės meno rūšimis.

Veronika Tiškevičienė

Puodžių bibliotekos bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: