Pasieniečiai – sportiškesni nei kontrabandininkai

0
136

Sekmadienį Varėnos rajone VSAT pareigūnai po trumpų gaudynių sulaikė Šalčininkų rajono ir Vilniaus gyventojus, gabenusius kontrabandinius baltarusiškus rūkalus.

Tąkart VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pareigūnai patruliavo Varėnos rajono Balbutų kaimo apylinkėse. Miškingoje vietovėje pasieniečiai pastebėjo du įtartinus asmenis, kurie nešėsi juodos spalvos maišus. Ši vieta yra už maždaug pusės kilometro nuo valstybės sienos su Baltarusija.

Teisėtiems VSAT pareigūnų reikalavimams sustoti abu vyrai nepakluso: jie metė maišus ir spruko gilyn į miško tankmę.

Tačiau pasieniečiai buvo greitesni – abu bėglius netrukus sučiupo. Paaiškėjo, kad sulaikytieji – 27-erių vilnietis ir 36-erių Šalčininkų rajono gyventojas. Maišuose buvo 380 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Abiem nešikams pradėtos administracinės teisenos. Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką jiems gresia baudos nuo 2 000 iki 5 590 eurų. Be to, kontrabandininkams teks administracine tvarka atsakyti ir už teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymą. Už tokį pažeidimą gresia baudos nuo 90 iki 140 eurų.

Po apklausų įteikę šaukimus abu vyrus pasieniečiai paleido. Jie privalės atvykti į užkardą, kai joje bus nagrinėjamos minėtos administracinės bylos.

Neteisėtai gabentos cigaretės saugomos Aleksandro Barausko pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: