Baltarusijos valstybiniams tabako fabrikams bankrotas negresia – pelną jiems krauna ir Lietuvos kontrabandininkai

0
24

Kabelių pasienio užkardos veikimo teritorijoje – pats darbymetis. Dėl užtrukusios sausros grybautojai Dzūkijos šiluose takų neišmina, bet baltarusiškų cigarečių nešikai triūsia nenuilsdami. Pasieniečiai jų sulaiko kasdien, net po kelis.

Ankstyvą ketvirtadienio pavakarę Kabelių pasieniečiai miškingoje vietovėje šalia Dubo kaimo (Varėnos r.), apie 200 m nuo valstybės sienos, pastebėjo ir sulaikė du vyrus su juodos spalvos nešuliais. Išaiškėjo, jog nešikai – bendraamžiai 32-ejų druskininkiečiai, su VSAT pareigūnais šiemet jau turėję reikalų. Vyrai buvo pristatyti į Kabelių pasienio užkardą, apklausti, jiems surašyti protokolai.

Nešikų gabentuose 12-oje ryšulių buvo 1 800 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Šių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 7 398 eurai.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką druskininkiečiams pradėtos administracinės teisenos. Be to, jiedviem teks atsakyti ir už pakartotinį pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą.

Netrukus kita Kabelių pasieniečių grupė beveik toje pat vietoje sučiupo dar vieną druskininkietį, 41-erių, su anais dviem turėjusį glaudžių „verslo“ reikalų. VSAT pareigūnai valstybės sienos apsaugos zonoje sustabdė patikrinti automobilį „Opel Vectra“ su lietuviškais valstybinio numerio ženklais. Apžiūrėdami jį pasieniečiai atskleidė, kad prie opelio buvo pritvirtinti ne tam automobiliui išduoti numeriai. Už tai šiam vyrui skirta bauda ir pusei metų atimta teisė vairuoti. Dar vienas administracinio pažeidimo protokolas druskininkiečiui, turėjusiam paimti anuos du su cigaretėmis, buvo surašytas už tai, kad pažeidė pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus.

To paties ketvirtadienio vakare pasieniečiams su įkalčiais pasienio ruože, ties Daržinėlių kaimu (Varėnos r.), įkliuvo 31-erių alytiškis. Šešiuose ryšuliuose, kuriais šis vyras buvo apsikrovęs, buvo „standartinis“ kiekis – 1 800 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Turėjo nelegalių rūkalų, bet ne VSAT leidimą ekstremalios situacijos sąlygomis būti pasienio ruože. Už tai alytiškiui taip pat teks atsakyti. Baudų dydis paaiškės mėnesio pabaigoje, kai Kabelių pasienio užkardoje bus nagrinėjamos jo administracinės bylos.

Tą pačią dieną prie Margionių kaimo (Varėnos r.) nepasisekė dar vienam baltarusiškų cigarečių nešikui – 34-erių vietos gyventojui. Pasieniečiai užklupo jį tįsiantį tuziną juodų ryšulių. Sulaikius ir pristačius į Kabelių pasienio užkardą, paaiškėjo, kad varėniškis, kaip įprasta, gabeno 1 800 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis, kurių vertė kartu su Lietuvoje privalomais mokesčiais, – 7 398 eurai. Kokia bauda dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką bus skirta, šis vyras sužinos administracinės bylos nagrinėjimo dieną. Nuo 5 760 iki 6 000 eurų, nes baudžiamas šiemet bus jau ne pirmąkart.

O kiek anksčiau, trečiadienį, Kabelių pasieniečiai susekė dar vieną kontrabandininką. Ties Senovės kaimu (Varėnos r.), 300 m nuo valstybės sienos, jie sulaikė nuolatinį savo „klientą“ – 25-erių lazdijietį. Jaunas vyras nešė 12 žalios spalvos ryšulių. Jokios intrigos – juose, kaip paaiškėjo vėliau, buvo 1 800 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Baudos dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką bei lankymąsi valstybės sienos apsaugos zonoje be leidimo šiam vyrui bus paskirtos administracinių bylų nagrinėjimo dieną.

Birželio pabaigoje tokių posėdžių Kabelių pasienio užkardoje vyks ne vienas ir ne du. Nėra abejonių, kad šį savaitgalį jų skaičius dar padidės. Baltarusijos valstybiniams tabako fabrikams (artimiausias – „Neman“ Gardine) bankrotas negresia – pelną jiems bei režimui krauna ir Lietuvos kontrabandininkai.

VSAT inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: