Varėniškis Gabrielius Matas Taraškevičius – para karatė Pasaulio čempionas

0
582

Birželio 18 d. Belgijoje, Antverpeno mieste vykusiame integruoto para karatė „I – Karate – Global“ čempionate Kyokushin karate klubo „Kamuido“ auklėtinis, klausos negalią turintis vienuolikmetis varėniškis Gabrielius Matas Taraškevičius, laimėjęs 1 vietą kata ir integruoto kumitė rungtyse. Treneris karatė kyokušin II dan juodo diržo meistras Gintaras Kazilionis.

Birželio 18 d. Belgijoje, Antverpeno mieste vyko integruoto para karate „I – Karate – Global“ organizuojamas Pasaulio para karate čempionatas, kuriame dalyvavo įvairias negalias turintys sportininkai iš dešimties Pasaulio šalių. Jie varžėsi kata individualiose ir komandinėse rungtyse 47 negalios kategorijose. 

Lietuvą čempionate atstovavo 9 para-karatė sportininkai, turintys regos, klausos, fizinę ir intelekto negalias. Jie varžėsi sportininkams su negaliomis pritaikytose kata ir kumitė rungtyse. Lietuvos garbę gynė labiausiai tituluoti Lietuvos para – karatė sportininkai, „Kamuido“ klubo atstovai – 2022 metų para karatė „I karate Global“ pasaulio čempionato, neregių ir silpnaregių kategorijos pirmos vietos laimėtojai ir prizininkai Mažena Novickaja, Aivaras Mickus, Ieva Vaškevičiūtė.

Šiais metais geriausią rezultatą pasiekė čempionato debiutantai, klausos negalią turintis vienuolikmetis varėniškis Gabrielius Matas Taraškevičius, laimėjęs 1 vietą kata ir integruoto kumitė rungtyse, bei Pasvalio sutrikusio intelekto žmonių globos centro „Viltis“ auklėtinė, turinti Dauno sindromą, Raimonda Giedrytė, laimėjusi kata rungtyje pirmąją vietą.

Ieva Vaškevičiūtė – 2 vietą kata rungtyje, Aivaras Mickus užėmė 3 vietą kata ir 2 vietą integruoto kumitė rungtyje, Mažena Novickaja – 4 vieta kata ir 3 vieta integruoto kumite rungtyje. Pirmą kartą čempionate dalyvavo ir sėkmingai pasirodė regos negalią turintis Vitalijus Čerkauskas – 4 vieta kata rungtyje.

Čempionate taip pat dalyvavo „Kamuido“ klubo sportininkai, Biržų socialinio paslaugų centro auklėtiniai su intelekto negalia Vestina Januškevičiūtė ir Darius Indriulionis, kurie užėmė atitinkamai 3 ir 4 vietas.

Pirmuosius žingsnius karate keliu žengianti, juvenilinį reumatoidinį artritą ir ne vienos kūno dalies endoprotezų pagalba judanti Ieva Šeršniovienė sėkmingai pasirodė čempionate ir užėmė 4 vietą.

Kyokushin karate klubo „Kamuido“ vadovas ir integruoto karatė „I – Karate – Global“ atstovas Lietuvoje Gintaras Kazilionis džiaugiasi puikiais rezultatais ir organizacijos plėtra Lietuvoje.

„I -karate-Global“ organizacijos misija pasitelkiant karatė principus skatinti vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų, turinčių specialiųjų poreikių, integraciją ne tik į šį unikalų kovos meną, bet ir į kasdienį gyvenimą. Karatė kyokushin klubas „Kamuido“, jo stipri ir draugiška sportininkų bendruomenė siekia skleisti šią žinią ir Lietuvoje. Kaip teigia klubo projektų vadovė Laura Kazilionė, nesvarbu koks tavo amžius, svoris, socialinė padėtis ar negalia – tatamis ir kyokushin karatė sportas skirtas visiems.

Laima Stankeviča

Kyokušin karatė klubas „Kamuido“

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: