Dzūkijos regiono tradicinio muzikavimo kursai

0
54

Birželio 27-30 d. Marcinkonyse (Varėnos r.) vyko Dzūkijos regiono tradicinio muzikavimo kursai

Tradicinio muzikavimo kursai Lietuvoje yra bene vienintelė galimybė įvairaus amžiaus žmonėms išmokti groti tradiciniais lietuvių liaudies instrumentais. Panašūs kursai vyksta Kelmėje nuo 1989 m. (skirti Žemaitijos regionui), Meironyse ir Visagine nuo 2007 m. (skirti Aukštaitijos regionui).

Varėnos kultūros centras 2022 m. suorganizavo pirmuosius Dzūkijos regiono tradicinio muzikavimo kursus, kurių sėkmė paskatino tęsti pradėtą iniciatyvą. Šiais metais kursus vedė savo srities profesionalai etnomuzikologai, Lietuvos nacionalinio kultūros centro konsultantai: Gaila Kirdienė (smuikas), Evaldas Vyčinas (cimbolai), Arvydas Kirda (armonika) bei Rima Garsonienė (mažasis būgnelis ir būgnas su lėkštėmis). Savo patirtimi su dalyviais dalijosi Varėnos krašto armonikierius Pranas Ulbinas.

Kursuose dalyvavo 46 įvairaus amžiaus dalyviai iš įvairių Dzūkijos vietovių: folkloro ansamblių vadovai ir dalyviai, folkloro specialistai, etnokultūros mokytojai ir kiti muzikavimu tradiciniais instrumentais besidomintys asmenys. Dalyviai ne tik sąžiningai gilino teorines ir praktines tradicinio muzikavimo žinias ir ruošėsi baigiamajam koncertui, tačiau atrado laiko išsimaudyti ežere, susiorganizuoti šokių vakarėlius bei basomis pakeliauti po Dzūkijos nacionalinio parko miškus.  

Dzūkijos regiono tradicinio muzikavimo kursų organizatoriai Arūnas Lunys (Lietuvos nacionalinio kultūros centro instrumentinio folkloro specialistas) ir Vaida Naruševičiūtė (Varėnos kultūros centro folkloristė), matydami neblėstantį susidomėjimą šiais kursais, tikisi, kad jie gyvuos ne vienerius metus bei padės užtikrinti Dzūkijos regiono tradicinio muzikavimo tęstinumą.

Projekto organizatoriai: Varėnos kultūros centras, Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Varėnos rajono savivaldybė.

Partneriai: Dzūkijos nacionalinis parkas, Marcinkonių daugiafunkcis centras, Birštono kultūros centras, Druskininkų kultūros centras.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: