Ne tik valstybės sieną saugo, bet ir aplinkinius miškus

0
124
Įvykio vietoje jau užgesinus gaisrą / VSAT archyvo nuotr.

Kabelių pasieniečių sąmoningumo ir operatyvių veiksmų dėka Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate kilęs gaisras buvo numalšintas pačioje užuomazgoje.

Varėnos rajone šiuo metu vyrauja antros klasės miškų gaisringumas, tačiau tai nereiškia, kad neturime būti atsargūs ir rūpestingi. Vasara – karšta ir sausa. Atsainiai numesta nuorūka, be priežiūros paliktas ar neužgesintas laužas, vėjo nešamos kibirkštys – ir miško paklote, o paskui jau medžių kamienais ima sliuogti liepsnos…

Pirmadienio rytą Kabelių pasienio užkardos pasieniečiai per vaizdo stebėjimo sistemą miško masyve užfiksavo dūmus. Patikrinti jų priežastį į pastebėtą vietą skubiai išvyko du pasieniečiai. Ties Musteikos kaimu (Varėnos r.), apie 500 metrų nuo valstybės sienos, jie pastebėjo degančią miško paklotę. VSAT pareigūnai nedelsdami pradėjo lokalizuoti gaisro židinį, tam panaudoję įprastą buitinį gesintuvą. Suprasdami, jog to tikrai nepakaks, apie įvykį pranešė Bendrajam pagalbos centrui, o patys pasiliko saugoti. Pasieniečių pradėtą darbą sėkmingai užbaigė Varėnos rajono priešgaisrinės apsaugos tarnyba ir Marcinkonių ugniagesių komandos vyrai.

Kaip pasakojo VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos vadas Donatas Urbelionis, nustatyta, kad gaisrą sukėlė ne rūkantys baltarusiškų cigarečių nešikai ar turizmo entuziastai, bet žaibo išlydis. Toje vietoje miškas durpingas, tad ugnis galėjo „gyventi“ dar ilgai, išdeginti ne tik durpių sluoksnį, bet ir virš jo augantį mišką. Pasieniečių sąmoningumo ir operatyvių veiksmų dėka didesnio gaisro pavyko išvengti.

VSAT inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: