Pirmoji ponia: aktyvios bendruomenės realiai gerina gyvenimo kokybę

0
679

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį Varėnos rajone lankėsi vaikų bei jaunimo ugdymo įstaigose, bendravo su švietimo srities specialistais, pedagogais bei Marcinkonių kaimo bendruomene.

Su Varėnos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogais ir savivaldybės Švietimo skyriaus specialistais pirmoji ponia aptarė ikimokyklinio ugdymo aktualijas, vaikų įtraukties svarbą, savalaikės pagalbos specialiųjų ir individualių poreikių turintiems vaikams reikšmę jų ugdymo sėkmei.

Pasak D. Nausėdienės, nors esama nemažai problemų dėl logopedų bei kitų švietimo pagalbos specialistų stygiaus, praktika rodo: savo pašaukimui atsidavę pedagogai ir specialistai sugeba rasti būdų harmoningam vaikų vystymuisi, skiria deramą dėmesį jų fiziniam aktyvumui, ankstyvajam meniniam ugdymui ir ryšio tarp kartų puoselėjimui.

„Kai žmonės myli savo darbą, jie pasiekia pačius geriausius rezultatus. Ačiū už tai, kad, nepaisydami sunkumų, ugdote sveikas, aktyvias, harmoningas asmenybes. Tai viena iš svarbiausių misijų kuriant visavertę visuomenę ir valstybę“, – sakė pirmoji ponia.

xxx

D. Nausėdienė taip pat apsilankė Marcinkonių kaimo bendruomenės įkurtame vaikų dienos centre „Šypsenėlė“, kuris yra Prezidento Gitano Nausėdos pilietybės iniciatyvos „Lietuvos galia“ dalis. Kiek vėliau vietos kultūros centre D. Nausėdienė susitiko su Marcinkonių kaimo bendruomene.

Šiame pokalbyje pirmoji ponia akcentavo, jog socialinės atskirties problemos nėra įveikiamos vien tik centrinės valdžios priemonėmis ir pastangomis. Be vietos iniciatyvų ir žmogiškųjų išteklių potencialo panaudojimo tai yra neįmanoma.

„Todėl skatiname ir skatinsime bendruomenių įgalinimą ir įtraukimą ne tik į socialinių, bet ir į kitų viešųjų paslaugų teikimą. Bendruomenių įgalinimas ypač svarbus kaimo vietovėse ir aš džiaugiuosi, jog Marcinkonys yra puikus to pavyzdys. Jūsų bendruomenę dėl aktyvios ir nuoseklios veiklos apskritai galima vadinti legendine, juk ne veltui Marcinkonims suteiktas 2023 metų Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardas“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia pabrėžė, kad vietos paslaugų kūrimas yra natūralus postūmis kaimo plėtrai, kuriant naujas darbo vietas ir veiklas, telkiant ir vienijant bendruomenę, naujais būdais išnaudojant išteklius ir ryšius su kitais regionais. O kūrybiška ir socialinius poreikius atitinkanti bendruomenė gali inicijuoti kiekybinius ir kokybinius pokyčius, realiai pagerinti vietos žmonių gyvenimo kokybę.

Prezidento komunikacijos grupė

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: