Prezidentas pasienyje: reaguodamos į kylančias grėsmes tarnybos turi veikti koordinuotai

0
43

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda darbo dieną Varėnos rajone pradėjo Varėnos pasienio rinktinės A. Barausko užkardoje, kur susitiko su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovybe bei Varėnos pasienio rinktinės pareigūnais aptarti Lietuvos sienos su Baltarusija apsaugos ir pajėgumų parengties.

Susitikime Prezidentas susipažino su Varėnos pasienio rinktinės ir užkardos valstybės sienos ruožo stebėjimu, reagavimo algoritmais, tarpinstitucine sąveika bei regioniniu tarptautiniu koordinavimu, apsilankė užkardos stebėjimo ir operacijų centre, apžiūrėjo VSAT rinktinės ir specialiųjų paskirties pasienio vienetų ekipuotę ir įrangą.

Šalies vadovas buvo patikintas, kad pareigūnų ir institucijų parengtis užtikrina nuolatinę valstybės sienos stebėseną ir kontrolę, o pasieniečių padaliniai yra pasirengę reaguoti į kylančias grėsmes ir sienos pažeidimus.

VSAT atstovai pristatė Varėnos pasienio rinktinės kontroliuojamo valstybės sienos ruožo specifiką, grėsmes, turimas technines priemones ir jų panaudojimo rezultatus. Susitikime aptartas valstybės sienos apsaugos organizavimas ir kylantys iššūkiai ekstremalios situacijos metu pasienio ruože su Baltarusija.

Susitikime Prezidentas akcentavo, kad įvairaus pobūdžio grėsmių lygis prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos išlieka ir turi būti nuolatos stebimas, o tarnybos turi būti pasiruošusios nedelsdamos reaguoti į bet kokias provokacijas.

Prezidento teigimu, patvirtinus Valstybės sienos apsaugos priedangos planus, yra įgalintas tarpinstitucinis bendradarbiavimas siekiant užtikrinti valstybės sienos apsaugą.

Prezidento komunikacijos grupės inf.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: