Nemunu iš Baltarusijos plukdyta cigarečių siunta adresato nepasiekė

0
19

Į Druskininkų pasieniečių rankas pakliuvo pirmasis šį rudenį iš Baltarusijos atplukdytas kontrabandinių rūkalų krovinys – beveik tūkstantis pakelių cigarečių.

Šeštadienio pavakarę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai užfiksavo Nemune ties Švendubrės kaimu (Druskininkų sav.) plūduriuojantį apvalios formos objektą. Į vietą nuvykę pasieniečiai pastebėjo upėje, apie 3 m nuo kranto, automobilio padangos kamerą, maždaug 10 cm iškilusią virš vandens paviršiaus. VSAT pareigūnai ją išgriebė iš upės. Į juoda polietileno plėvele padengtos kameros vidų gramzdai reguliuoti buvo priberta smėlio, ant viršaus pritvirtinta GPS įranga.

Pristačius radinį į Druskininkų pasienio užkardą, kameros viduje aptikta 950 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ ir „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Šių rūkalų vertė, įskaitant privalomus Lietuvoje sumokėti mokesčius, – 3 933 eurai.

Cigaretės saugomas Druskininkų pasienio užkardoje kaip bešeimininkis turtas.

Kai Nemunas iš Baltarusijos įteka į Lietuvą, juo 17 kilometrų eina abiejų valstybių siena. Baltarusijos krante kontrabandininkai jaučiasi laisvai ir veikia netrukdomi šios šalies pasieniečių. Rūkalų kroviniai, neretai su GPS sekikliais bei nuotoliniais durų skambučiais, anam krante nuleidžiami į Nemuną, kad srovė kontrabandą atplukdytų į Lietuvos teritoriją.

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: