Skelbiami XIV Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio 2023 nominantai

0
20

Spalio 30 d. 18 val. Varėnos kultūros centre, festivalio uždarymo metu, bus apdovanoti XIV Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio laureatai.

Vertinimo komisija nominantus išrinko iš 15 festivalio metu rodytų spektaklių. Darbus vertino: Ramunė Marcinkevičiūtė – teatrologė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė; Kamilė Žičkytė – teatro prodiuserė ir scenos meno kritikė; Eugenijus Guntulionis – Dalios Tamulevičiūtės giminės atstovas; Jurgita Keršienė – Varėnos kultūros centro direktorė, vadybininkė; Laima Denutienė – Varėnos rajono savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėja ir Petras Mendeika – aktorius, vitražo Teatro „Vaivorykštė“ įkūrėjas ir režisierius, Dalios Tamulevičiūtės mokinys (2-oji teatro aktorių laida), kraštietis iš Marcinkonių.

XIV DALIOS TAMULEVIČIŪTĖS PROFESIONALIŲ TEATRŲ FESTIVALIO 2023 NOMINANTAI:

GERIAUSIA SPEKTAKLIO SCENOGRAFIJA / KOSTIUMŲ / ŠVIESŲ DAILININKAS

  1. – už scenografiją Vilniaus senojo teatro spektaklyje „Tėtispagal Floriano Zelerio pjesę „Tėvas“ (režisierius Jonas Vaitkus);
  2. – už šviesų instaliacijasLietuvos nacionalinio dramos teatro spektakliui „Ruletė“ (rež. Jo Stromgrenas) ir Solo teatro spektakliui-impresijai rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos (1877–1930) gyvenimo ir kūrybos motyvais „Neparašytas laiškas“ (režisierė Birutė Mar);
  3. Julija Skuratova už scenografiją Valstybinio Kauno lėlių teatro spektaklyje „Jokūbo dienoraštis“ (režisierė Milda Mičiulytė).

GERIAUSIA SPEKTAKLIO MUZIKA / KOMPOZITORIUS

  1. Arkadijus Gotesmanas už muziką Valstybinio Kauno lėlių teatro spektakliui „Jokūbo dienoraštis“ (režisierė Milda Mičiulytė);
  2. Bogdanas Lysenko už muziką Alytaus miesto teatro spektakliui-koncertui „Grybų taika“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemą „Grybų karas“ (režisierė Andra Kavaliauskaitė);
  3. – už muziką Klaipėdos jaunimo teatro spektakliui „Belaukiant Godo“ pagal Samuelio Beketo pjesę (režisierius Paulius Pinigis).

GERIAUSIA DRAMATURGIJA

  1. – už dramaturgiją Valstybinio Šiaulių dramos teatro tragikomedijai „Skraidantis Travolta“ (režisierius Tomas Treinis);
  2. – už dramaturgiją Solo teatro spektakliui-impresijai rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos (1877–1930) gyvenimo ir kūrybos motyvais „Neparašytas laiškas“ (režisierė Birutė Mar);
  3. – už dramaturgiją Alytaus miesto teatro monospektakliui „Civilio dienoraštis“ (režisierius Stasas Žirkovas).

PERSPEKTYVIAUSIAS AKTORIŲ ANSAMBLIS IR REŽISIERIUS

  1. pagal Kazimiero Sakovičiaus knygą „Panerių dienoraštis 1941–1943“ aktorių ansamblis ir režisierius Justinas Vinciūnas;
  2. pagal Samuelio Beketo pjesę aktorių ansamblis ir režisierius Paulius Pinigis.

GERIAUSIAS AKTORIUS / AKTORĖ

  1. – už tėčio vaidmenį Vilniaus senojo teatro spektaklyje „Tėtis“ pagal Floriano Zelerio pjesę „Tėvas“ (režisierius Jonas Vaitkus);
  2. Severinas Norgaila – už Ivaro vaidmenį Valstybinio Šiaulių dramos teatro tragikomedijoje „Skraidantis Travolta“ pagal Artūro Dycio pjesę (režisierius Tomas Treinis);
  3. Rimantė Valiukaitė – už Redžynos vaidmenį Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Ruletė“ (režisierius Jo Stromgrenas).

GERIAUSIAS REŽISIERIUS

1.  Režisierius Jonas Vaitkus – už Vilniaus senojo teatro spektaklį „Tėtis“ pagal Floriano Zelerio pjesę „Tėvas“;

2.  Režisierius Stasas Žirkovas – už Alytaus miesto teatro monospektaklį „Civilio dienoraštis“ pagal Pavlo Arie pjesę;

3.  Režisierius Jo Stromgrenas – už Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklį „Ruletė“ ir Juozo Miltinio dramos teatro spektaklį „Feromonai“.

GERIAUSIAS FESTIVALIO SPEKTAKLIS

1.  Vilniaus senojo teatro spektaklis „Tėtis“ pagal Floriano Zelerio pjesę „Tėvas“ (režisierius Jonas Vaitkus);

2.  Alytaus miesto teatro monospektaklis „Civilio dienoraštis“ pagal Pavlo Arie pjesę; (režisierius Stasas Žirkovas);

3.  Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Ruletė“ (režisierius, scenografas, dramaturgas, choreografas, muzikos parinkėjas Jo Stromgrenas).

GERIAUSIAS SPEKTAKLIS VAIKAMS

  1. Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis visai šeimai „Emilių Emilis“ (režisierius Augustas Gornatkevičius);
  2. Keistuolių teatro detektyvinė pasaka vaikams ,,Detektyvo D. Lapino byla“ (režisierius Aidas Giniotis);
  3. Valstybinio Kauno lėlių teatro spektaklis „Jokūbo dienoraštis“ (režisierė Milda Mičiulytė);
  4. Alytaus miesto teatro spektaklis / koncertas vaikams „Grybų taika“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemą (rež. Andra Kavaliauskaitė);
  5. Vilniaus teatro „LĖLĖ“ lėlių spektaklis vaikams „Kavos malūnėlis“ pagal Konstanto Ildefonso Galčynskio pasaką (režisierė Eva Piotrovska).

Apdovanojimų metu taip pat paaiškės, kuris spektaklis pelnė žiūrovų simpatijas ir kam atiteks Giminių prizas.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: