Seimo NSGK nariai lankėsi Druskininkų ir Kabelių pasienio užkardų ruožuose

0
47

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) ir jo biuro atstovai, apsilankę VSAT Varėnos pasienio rinktinės veiklos teritorijoje, įvertino grėsmes prie Lietuvos ir Baltarusijos sienų, VSAT pasirengimą joms, domėjosi įdiegtų sistemų funkcionalumu.

Penktadienį NSGK nariai kartu su vidaus reikalų viceministru Vitalijumi Dmitrijevu ir VSAT vadu Rustamu Liubajevu bei kitais tarnybos pareigūnais apsilankė sieną su Baltarusija saugančios Druskininkų pasienio užkardos ruože. Svečiai turėjo galimybę Raigardo pasienio kontrolės punkte apžiūrėti naujai diegiamą atvykimo ir išvykimo sistemą. Ją visoje Europoj ketinama paleisti kitų metų pabaigoje. Taikant šią sistemą, bus registruojama informacija apie trečiųjų šalių piliečių, kertančių Šengeno erdvės išorės sienas, atvykimą, išvykimą ir atsisakymą jiems leisti atvykti.

Ši sistema padės sumažinti vėlavimus atliekant per sieną vykstančių asmenų patikrinimą ir pagerins šios procedūros kokybę, automatiškai apskaičiuojant kiekvieno keliautojo leidžiamo buvimo trukmę. Taip pat patikimai padės nustatyti užsibuvusių asmenų tapatybę, stiprins vidaus saugumą ir kovą su terorizmu, suteikdama galimybę teisėsaugos institucijoms susipažinti su keliavimo istorijos įrašais.

VSAT pareigūnai Seimo NSGK nariams pademonstravo naują, modernią ginkluotę, atitinkančią Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) standartus.

Svečiai lankėsi ir Kabelių pasienio užkardos ruože, kuriame per šių metų 9 mėn. neįleista daugiausia, 530, neteisėtų migrantų. Parlamento delegacija susipažino su ten įdiegta vaizdo stebėjimo sistema. Iš 45,1 km Kabelių pasienio užkardos ruožo 17 km – pelkynai, kuriuos pamėgę bandantys neteisėtai kirsti sieną ir kontrabandos gabentojai. Tačiau sienos stebėjimo sistemomis ruožas kontroliuojamas 100 proc., o tai pasieniečiams leidžia operatyviai sureaguoti į vykdomus pažeidimus.

Pasak VSAT vado R. Liubajevo, ekstremalios situacijos leidžia pasitikrinti taikomų veiksmų efektyvumą, sąveiką su kitomis institucijomis ir taisyti bei gerinti tai, kas būtina. Saugodami Lietuvos ir Europos Sąjungos išorės sieną, pasieniečiai pirmieji susiduria su išorinėmis grėsmėmis, todėl esančios kompleksinės sienos apsaugos priemonės ir partnerių parama išlieka itin svarbi.

Delegacija buvo supažindinta ir su tarnybos Aviacijos valdybos Bepiločių orlaivių skyriaus  turima įranga bei jos galimybėmis.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių užkardos pareigūnai pademonstravo kontrabandininkų naudojamas ir pasieniečių sulaikytas rūkalų gabenimo priemones.

Vizito VSAT Varėnos pasienio rinktinės veiklos teritorijoje metu pasieniečiai su parlamentarais aptarė papildomas priemones, reikalingas sienos apsaugai stiprinti ir pasieniečiams operatyviau reaguoti į pažeidimus.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf. ir nuotr.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: