0
156
Viktorijos Chorna nuotr.

„Choreografijos studijos „Mikitukas“ koncertas Laimos Saviščevienės darbų parodos „Ant paukščio sparno sukasi šiaudinis sodas“ atidaryme

Sausio 9 d. LR Seime vyko sertifikuotos tautinio paveldo amatų meistrės ir meno kūrėjos Laimos Saviščevienės darbų parodos, kurios iniciatorius LR Seimo narys Juozas Baublys, „Ant paukščio sparno sukasi šiaudinis sodas“ atidarymas.

Parodos atidaryme tarp gausiai susirinkusių svečių dalyvavo ir nuostabias programas pristatė Daugų folkloro ansamblis „Kuparas“ (vadovė Danutė Zarauskienė) bei Varėnos švietimo centro choreografijos studija „Mikitukas (studijos vadovė Jolanta Pranciulienė, šokių vadovė Sigita Švedė).

Štai kokiais įspūdžiais dalinasi šokių studijos šokėjai grįžę po įsimintinos dienos LR Seime:

„Antradienio rytą pilnas ,,Mikituko” šokėjų autobusas (jungtinė vyriausiųjų šokėjų ir jaunesniųjų mergaičių grupės) pajudėjo link Vilniaus. Atvykus į LR Seimą mus pasitiko pats LR Seimo narys Juozas Baublys ir jo patarėja Virginija Aukštuolienė. Ekskursija prasidėjo su gide –  Skirmante Reznikiene. Ekskursija buvo labai įdomi. Esame dėkingi Skirmantei, kad taip įdomiai mums perteikė informaciją bei viską aprodė ir pristatė. Vaikščiodami aplankėme pačias svarbiausias LR Seimo vietas ir sales, kur taip pat išgirdome įdomių istorijų apie įvykius, kurie svarbūs Lietuvai ir jie vyko LR Seime. Buvo įdomu pasivaikščioti po LR Seimą, kadangi pamatėme daug istorinių vietų ir susipažinome su LR Seimo narių darbu.

Po įdomios ekskursijos šokėjai išskubėjo ruoštis parodos atidarymo šventei. Choreografijos studijos ,,Mikitukas“ šokėjai buvo paruošę devynių šokių programą, kuria mėgavosi susirinkusieji žiūrovai, svečiai ir LR Seimo nariai.

Buvome nustebinti Laimos Saviščevienės darbų paroda ,,Ant paukščio sparno sukasi šiaudinis sodas“. Smagu turėti tokių žmonių, kurie yra mūsų kraštiečiai ir daro tokius nuostabius darbus (šiaudinių sodų rišimo tradicija 2023 metų pabaigoje įtraukta į UNESCO Reprezentatyviojo žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą).  

Džiugu, kad galėjome prisidėti prie šios parodos atidarymo. Nors ir išvargę, tačiau namo važiavome su plačiomis šypsenomis ir kupini įspūdžių.

Visi ,,Mikituko“ šokėjai taria AČIŪ parodos iniciatoriui – LR Seimo nariui Juozui Baubliui už pakvietimą ir šiltą priėmimą!“ – Austėja Paškevičiūtė ir Brigita Sviklaitė.

Kas nespėjote sudalyvauti gražiame parodos atidarymo renginyje labai kviečiame iki sausio 22 dienos atvykti į LR Seimą ir pasigrožėti paroda.

Už tai, kad choreografijos studijos „Mikitukas“ šokėjai yra taip nuostabiai aprengti ir turi galimybę reprezentuoti Varėnos kraštą didžiausią ir nuoširdžiausią AČIŪ tariame mūsų rėmėjams:

Varėnos rajono savivaldybė, UAB „Juodoji orchidėja“, UAB „Log Forest“, UAB „Ūlė“, UAB „Integralios medicinos centras“, UAB „Deinas“, www.baidarink.lt , UAB „Dzūkai gurmanai“, UAB „Dzūkijos miškas“, UAB „Erstara“, UAB „Staginis“, LR Seimo narys Juozas Baublys, UAB „Vipreka“, UAB „Vytkerta“, D. Tamulevičiaus PĮ, Rimantas Pranciulis, Renata ir Mindaugas Karlonai, UAB „Askerta“, UAB „Aliteka“, UAB „Virgista“, Živilės ir Virginijaus Puidokaičių šeima, UAB „Algistata“.

Choreografijos studijos „Mikitukas“ šokių vadovė Sigita Švedė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: