Istorinių Europos kovos menų turnyre-festivalyje sostinėje laukia atgijęs viduramžių miestelis

0
8

Balandžio 20 d. Lietuvos nacionalinis muziejus kvies patirti gyvąją istoriją Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje – čia vyks istorinių Europos kovos menų turnyras-festivalis „Alberio kalavijas“. Apsilankę didžiausiame Lietuvoje istorinių Europos kovos menų visos dienos renginyje, nusikelsite į viduramžius. Čia, unikaliame Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje, atgijusiame viduramžių miestelyje žvangės ginklai, skambės dainos, galėsite paragauti puotos gėrybių, stebėsite dvikovas, sužinosite kovos menų subtilybes ir išmoksite senovinių šokių. Visi renginio lankytojai kviečiami ir į nemokamas ekskursijas bastėjoje.

Laukia įdomios dvikovos ir kopūstų kapojimo reginys

Turnyro metu, kuris vyks visą dieną, gabiausi Lietuvos fechtuotojai išbandys savo meistriškumą dvikovose ir kausis dėl pagrindinio prizo. Šiuolaikinės apsaugos leis kovotojams rinkti taškus naudojant tokias nešarvuotos kovos technikas, kurios tikroje dvikovoje pasibaigtų sužeidimu ar net mirtimi. Vilniaus gynybinės sienos bastėjos lankytojai galės stebėti kovas net keturiose kategorijose – ilgojo kalavijo, kalavijo ir baklerio, kardo ir atskiroje moterų kategorijoje. Laukia intriguojanti kova ilgojo kalavijo kategorijoje, kur dalyvaujantiems vyrams iššūkį mes iš Argentinos kilusi lietuvė Daina Juana Gariboldi.

Programoje numatoma ir kopūstų kapojimo demonstracija – paprastai daugiausia žiūrovų sutraukiantis reginys. Čia bus galima ne tik pamatyti tikrų kalavijų aštrumą, bet ir išgirsti pasakojimų apie ginklų tipus, ašmenis bei jų evoliuciją.

Visos dienos festivalyje – daugybė pramogų

Renginio lankytojų lauks istorinio fechtavimo klubai, kurie supažindins su savo veikla, paaiškins kovų taisykles bei ypatybes ir leis iš arti apžiūrėti tikslias istorinių ginklų reprodukcijas. Festivalio svečiai ir patys galės pasigaminti savo pirmąjį kalaviją. Norintieji išbandys kalaviją ir pasimokys kovos meno pagrindų kartu su klubo „Alber aus VU“ Vilniaus universiteto savanoriais.

Taip pat vyks paskaitos, nemokamos ekskursijos bastėjoje, bus galimybė išmėginti jėgas su minkštais ginklais, intriguos senoviniai žaidimai, mugė ir ypatingi užkandžiai. O klajojantys šokėjai „Saltare la lavanda“ ir „Hasanova“ muzikantai linksmins lankytojus ne tik per visą dieną, bet ir surengs ypatingą pasirodymą turnyro laimėtojų garbei. „Hasanova“ – tai autentiškais muzikos instrumentais apsiginklavęs šeimyninis ansamblis, savo kūryboje jungiantis neoviduramžių, fantasy, keltų ir lietuvių liaudies muzikos motyvus. Grupės įkūrėjas – žinomas Lietuvos roko muzikantas, prodiuseris, jutuberis Giedrius Balčiūnas Mr. Jumbo.

Išalkę svečiai bus kviečiami paragauti „Kunigaikščio svitos“ ruoštų viduramžių patiekalų ir pasiklausyti pasakojimų apie įvairiausias viduramžių virtuvės vingrybes.

Festivalio organizatoriai: HEMA klubas „Alber aus VU/Memel“, Istorinio fechtavimo asociacija „HEMA LT“, Lietuvos nacionalinis muziejus. Renginio partneriai ir rėmėjai: Vilniaus universitetas, „Kunigaikščio svita“, „Vytis Historical Fencing“, „SPES Histfenc“, „Baltic Leather“, „Rimti žygiai“, „Ugniavijas“ ir kt.

Įėjimo kaina žiūrovams – muziejaus lankymo bilietas. Bilietus įsigyti galima čia: https://bilietai-vgs.lnm.lt/

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: