Pasiruošimas pinigų skolinimui: esminiai dokumentai

0
12

Pinigų skolinimas yra rimta finansinė operacija, kuriai reikia kruopštaus pasiruošimo ir dokumentų, kad būtų apsaugotas tiek skolintojas, tiek skolininkas. Šiame procese lemiamą vaidmenį atlieka esminiai dokumentai, užtikrinantys skaidrumą, teisėtumą ir atskaitomybę. Pateikiame reikalingų dokumentų sąrašą ir juose pateikiamą informaciją reikalingą skolinant pinigus.

Kas yra vekselis?

Vekselis yra teisiškai įpareigojantis dokumentas, kuriame išdėstytos pinigų skolinimo tarp skolintojo ir pinigų gavėjo sąlygos. Ji apima esminę informaciją, tokią kaip paskolos suma, palūkanų norma, grąžinimo grafikas ir termino data. Abi šalys turi pasirašyti vekselį, nurodydamos savo sutikimą su sąlygomis ir įsipareigojimą vykdyti jame numatytus įsipareigojimus. Vekselis yra paskolos gavėjo pažado grąžinti pasiskolintas lėšas nurodytomis sąlygomis įrodymas.

Kas yra pinigų skolinimo sutartis?

Pinigų skolinimo sutartis yra teisiškai įpareigojanti sutartis tarp skolininko ir jo kreditoriaus. Jame pateikiamas struktūrizuotas grąžinimo planas, skirtas skolininkui padengti savo skolas per tam tikrą laikotarpį, dažnai su nustatytomis grąžinimo sąlygomis. Verta paminėti, kad kiekviena pinigų skolinimo sutartis gali būti skirtinga atsižvelgiant į skirtingus skolintojų ir skolininkų poreikius.

Kas yra skolos raštelis?

Jei nenorite užsiimti sutartimis arba vekseliais,  skolos raštelis gali būti puikus sprendimas. Skolos raštelis yra teisiškai įpareigojantis dokumentas, kuriame išdėstytos pinigų gražinimo sutarties tarp skolintojo ir paskolos gavėjo sąlygos. Tai yra rašytinis pinigų gavėjo pažadas grąžinti skolintojui konkrečią pinigų sumą pagal nurodytas sąlygas. Toliau šiame straipsnyje pristatomi pagrindiniai skolos raštelio požymiai.

Informacija skolos raštelyje

Dalyvaujančios šalys

Skolos raštelyje nurodomos paskolos sandoryje dalyvaujančios šalys – paskolos davėjas (paskolą teikiantis asmuo ar institucija) ir paskolos gavėjas (paskolą gaunantis asmuo ar subjektas). Jame yra jų vardai, pavardės, adresai ir kontaktinė informacija, leidžianti nustatyti skolintojo ir skolininko tapatybę.

Pinigų suma

Skolos raštelyje nurodoma pagrindinė skolinamų pinigų suma. Ši suma paprastai nurodoma ir žodžiais, ir skaičiais, kad būtų išvengta neaiškumų..

Grąžinimo sąlygos

Skolos raštelyje nurodomos grąžinimo sąlygos, įskaitant mokėjimų grafiką ir mokėjimų dažnumą (pavyzdžiui, kas mėnesį, kas ketvirtį). Jame nurodoma skolininko patvirtinimas, kad pinigus gavo, nurodant mokėjimo datą ir skolos sumą.

Terminas

Skolos raštelyje nurodoma skolos išpirkimo data, iki kurios skolininkas turi grąžinti visą pagrindinę skolos sumą. Jis žymi skolos išpirkimo termino pabaigą ir reiškia tai, kad baigiasi skolininko įsipareigojimas skolintojui.

Parašai

Kad skolos raštelis būtų teisiškai įpareigojantis, tiek skolintojas, tiek skolininkas turi pasirašyti skolos raštelį ir nurodyti datą. Jų parašai rodo, kad jie sutinka su dokumente nurodytomis sąlygomis ir įtvirtina įsipareigojimą vykdyti atitinkamus įsipareigojimus pagal susitarimą.

Notaro patvirtinimas

Jei skolinamąsi daugiau nei 3000 eurų, skolos raštelį turi patvirtinti ir notaras.

Pabaigai

Apibendrinant galima teigti, kad skolinant pinigus būtinas kruopštus pasirengimas ir dokumentacija, siekiant užtikrinti aiškias sąlygas, apsaugoti abiejų šalių interesus ir suteikti regreso teisę ginčų ar įsipareigojimų nevykdymo atveju. Vekselis, pinigų skolinimo sutartis ir skolos raštelis vaidina labai svarbų vaidmenį palengvinant vykdytiną skolinimo procesą.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: