Jaunimo diena paminėta Merkinėje

0
363

Šeštadienį Merkinės piliakalnio papėdėje buvo minima tarptautinė Jaunimo diena. Varėniškiai jau šeštąjį kartą minėjo šią išskirtinę jaunimui dieną, su kiekvienais metasi šventė vis auga, plečiasi. Šiemet taip pat netrūko pramogų, edukacinių užsiėmimų tiek jaunimui, tiek ir jų tėveliams su jaunesnėmis atžalomis. Šventę geriausias koncertas bei diskoteka po atviru dangumi.

Živilė Puidokaitienė

Anot Varėnos jaunimo reikalų koordinatorės Daivos Grigėnės, su kiekvienais metais Jaunimo diena tik augo ir plėtėsi: „Jaunimo dieną Varėnoje pradėjome švęsti 2014 m., o šį kartą ji buvo švenčiama jau 6-ąjį kartą. Pirmųjų švenčių pagrindinis akcentas buvo Jaunimo bei su Jaunimu dirbančių organizacijų iškilminga eisena, jų vykdomos aktyvios veiklos šalia Varėnos kultūros centro, jaunimo koncertas. Ketvirtąją šventę kėlėmės į Varėnos stadiono erdves, kvietėme jaunuosius verslininkus parodyti savo amatą, sudalyvauti prekybos mugėje, žiūrėjome kiną po atviru dangumi. Pernai, pirmąjį mažąjį šios šventės 5-ąjį jubiliejų mes nusprendėme švęsti išvykdami už miesto ribų, aplankydami rajono jaunimą. Perloja pasirinkta ne atsitiktinai, o jai švenčiant Perlojos Respublikos šimtąsias metines. Šiemet pasirinkta Merkinė, kurią taip pat sveikinsime su 450 metų sukaktimi, kai 1569 m. gruodžio 7 d. Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas Merkinei suteikė Magdeburgo miesto teises“.

Šiais metais prie jaunimo prisijungė ir Varėnos rajono savivaldybės administracijos kartu su Varėnos biblioteka įgyvendinamo projekto „Daryk su džiaugsmu“ knygų festivalis su įvairiomis edukacinėmis veiklomis ir kitomis pramogomis: buvo į dangų kilo gigantiški aitvarai su VšĮ „Užantis“, rungtyniaujama kulinarinėse vaisių gaminimo varžybose, šokamas „flashmobas“ su šokių grupe „DOSADO“ (vadovas Povilas Lapinskas) pagal grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys” dainą „Mažulė“! Taip pat visą dieną vyko meno dirbtuvės su Sigute Ach, buvo rungtyniaujama baidarių varžybose ir t.t. Pramogų galėjo atrasti kiekvienas.

Vakare laukė jaunimo koncertas, kuriame Varėnos rajono gyventojai ir svečiai galėjo išgirsti talentingą, išskirtinio vokalo, penktojo sezono „Lietuvos balso“ atlikėją Moniką Mariją Paulauskaitę. Ši atlikėja savo balsu ir žemaitišku nuoširdumu penktajame „Lietuvos balso“ sezone užkariavo visos Lietuvos širdis ir užtikrintai iškovojusi nugalėtojos titulą.

Vakarą užbaigė diskoteka su didžėjumi po atviru dangumi.

Šventę organizavo Varėnos jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Grigėnė su „Impro“ (vadovė Irena Čeplikienė) bei gausia šaunių organizatorių komanda.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: