Rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

0
65

Nors susirgimai šia pavojinga liga Lietuvoje jau tampa retu reiškiniu, tačiau pasiutligės grėsmė žmonėms ir gyvūnams visuomet išlieka, nes potencialus grėsmės šaltinis gali būti pasiutlige užsikrėtę gyvūnai.
Efektyviausia ir pagrindinė prevencijos priemonė yra vakcinacija nuo pasiutligės. Nuo 2006 m. Varėnos rajono savivaldybės teritorijoje kiekvienų metų pavasarį ir rudenį vykdoma oralinė laukinių gyvūnų vakcinacija, kurios metu, esant palankioms meteorologinėms sąlygoms, jaukai su vakcina išmėtomi iš orlaivių.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad radus jaukų, jų negalima liesti. Jeigu asmuo turėjo sąlytį su jauku, būtina nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Jeigu Varėnos rajono savivaldybės teritorijoje jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai būtina pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Varėnos valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai tel. (8 310) 51 588.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis ši mirtinai pavojinga virusinė liga žmonių populiacijoje paplitusi Afrikos, Azijos ir Pietų Amerikos žemynuose. Didžiausi suaugusiųjų ir vaikų sergamumo rodikliai registruojami Azijos žemyne, ypač Indijoje.
Žmonės pasiutlige užsikrečia, kai jiems įkanda, įdreskia ar apseilėja sergantis naminis ar laukinis gyvūnas ir su gyvūno seilėmis pasiutligės virusas patenka į žaizdą, todėl rekomenduojama nedelsiant kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Parengta pagal Varėnos
valstybinės maisto ir
veterinarijos
tarnybos pateiktą inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: