„Varėnos šiluma“ prisijungs ir „Varėnos komunalinį ūkį“

0
195

Varėnos rajono savivaldybės taryba nusprendė inicijuoti uždarosios akcinės bendrovės „Varėnos komunalinis ūkis“ reorganizavimą prijungimo būdu,
prijungiant ją prie uždarosios akcinės bendrovės „Varėnos šiluma“, nors
tarybos nariai vieningos nuomonės neturėjo šiuo klausimu, tačiau sprendimo projektui buvo pritarta

Živilė Puidokaitienė

Sprendimas
Praėjusiame „Giružio“ (Nr.3) numeryje rašėme, kad planuojama sujungti dvi Varėnos įmones – UAB „Varėnos komunalinį ūkį“ prijungti prie UAB „Varėnos šiluma“. Sprendimo projektu siūloma įpareigoti UAB „Varėnos komunalinis ūkis“ ir UAB „Varėnos šiluma“ valdybas parengti reorganizavimo sąlygas.
Inicijuoti įmonių sujungimą siūloma siekiant optimizuoti įmonių valdymo, administravimo, pastatų ir transporto išlaikymo kaštus. Pasikeitus apmokėjimo už daugiabučių namų techninę priežiūrą tvarkai, UAB „Varėnos komunalinis ūkis“ dirba nuostolingai. Planuojama, kad sujungus įmonę pagerės daugiabučių namų administravimo kokybė. UAB „Varėnos šiluma“ disponuoja didesniais žmogiškaisiais ir techniniais resursais, todėl galėtų daugiabučių namų gyventojams pasiūlyti įvairesnes paslaugas (šilumos punktu atnaujinimas, bendro naudojimo objektų remontas ir pan.).
Tarybos narė Angelė Malinovskienė turėjo pasiūlymą: „Jeigu jau jungiame dvi įmones, tai prijunkime ir UAB „Varėnos vandenys“ ir padarome vieną junginį, kuris būtų pavaldus Varėnos rajono savivaldybei. Jeigu gerai suprantu, tai dabar šaltą vandenį šilumos tinklai perka iš „Varėnos vandenų“. Logiška, kad, jeigu perki, tai yra kažkokie papildomi kaštai. Padarom vienose rankose visą sistemą ir, manau, kad tada bus didesnė nauda nei sujungiant tik dvi ir paliekant vieną funkcionuoti atskirai“.

Norėjo aiškumo
Tarybos narys Vidas Mikalauskas pasidomėjo, ar buvo svarstoma galimybė šią įmonę privatizuoti. E. Zaleskis patikino, kad apie privatizaciją nebuvo kalbos, buvo tiesiog siekiama optimizuoti šių dviejų įmonių veiklą. Anot vedėjo, privatizuojamų įmonių sąrašą svarsto taryba, o nė viena iš šių įmonių į sąrašą nėra įtraukta. E. Zaleskis informavo, kad šis sprendimas gimė žiūrint į patirtį Lietuvoje, nes dabar yra masiškai sujungiamos įmonės, kai kurios savivaldybės eina tuo keliu, kaip jau minėjo A. Malinovskienė, kad apjungia visas tris įmones ir padaro vieną, tačiau, anot vedėjo, daugiau atvejų yra, kai visa tai daroma pažingsniui, pirmiau sujungiant tik dvi įmones, o vėliau įtraukiant ir kitas įmones. Todėl šis sprendimas gimė analizuojant kitų savivaldybių gerąją patirtį: „Gyventojų skaičius mažėja, darbuotojų mažėja, tad, nori nenori, tenka optimizuoti ir įmones, ir žmogiškuosius išteklius“.
Tarybos narys Povilas Saulevičius atkreipė dėmesį į tai, kad nuolat iš vedėjo girdi apie optimizavimą, apie sutaupymą, tačiau komiteto posėdyje buvęs UAB „Varėnos šiluma“ vadovas Kęstutis Lapurka sakė, kad bent jau pirmaisiais metais, pagal preliminarius skaičiavimus, sutaupymo nebus. Tarybos narys pasitikslino, ar vedėjas turi kokius nors skaičiavimus, nes tarybos nariai, prieš priimant sprendimą, turi žinoti realią padėtį, realią situaciją ir realius planus.
E. Zaleskis priminė, kad tai yra tik pirmasis žingsnis – pritarimo atveju taryba leistų tik inicijuoti tą žingsnį: „Dar turėsime grįžti antrą kartą į tarybą, kur turėsime patvirtinti reorganizavimo planą. Detalesni skaičiavimai, manau, bus tuomet. Esame bendrai su vadovais skaičiavę, kaip galėtumėm tuos resursus optimizuoti. Galbūt komiteto posėdžio metu K. Lapurka turėjo omenyje, kad reikės peržiūrėti darbo etatus, reikės kažkiek žmonių atleisti, tad reikės išmokėti įvairias išeitines išmokas. Tokiu atveju per pirmus metus to sutaupymo ir nebus, bet ateityje jis tikrai numatomas“. P. Saulevičius norėjo išsamesnės informacijos, kiek darbuotojų ketinama atleisti, tačiau vedėjas negalėjo tiksliai įvardinti skaičiaus, nes viskas bus sprendžiama ateityje.
Tarybos narys Algis Miškinis pastebėjo, kad valdančiųjų rinkiminėje programoje buvo akcentuojama, jog esminiais klausimais bus tariamasi su gyventojais, tad tarybos nariui buvo įdomu, ar gyventojai buvo supažindinti su šiuo sprendimu, ar buvo išklausyta jų nuomonė, kadangi abiejų įmonių veikla tiesiogiai liečia mūsų rajono gyventojus.
Į šį klausimą panoro atsakyti pats meras, kadangi įžvelgė daugiau politinio pobūdžio klausimą: „Kai klausimas liečia gyvenvietę, kaimą, miestelį, tai, be jokios abejonės, mes susitinkame su bendruomene ir klausiame. Šiuo atveju su Varėnos bendruomene racionalus kalbėjimas yra toks: jūs atstovaujate, jūs esate išrinkti, tad jūs turite teisę, galią priimti sprendimus ir jūs ta teise pasinaudokit. Aš matau vieną kitą kreivą šypseną, tačiau nepamirškite, kad kai mes paskelbiame ne miesto, o tiesiog aktualios gatvės projekto įstatymą, tai ateina du ar trys žmonės. Jeigu jūs manote, kad atėję du žmonės jau atstovautų 8 tūkst. gyventojų, tai šiuo atveju gal geriau jūs prisiimkite atsakomybę, nes rinkėjai jus įpareigojo“.
15 balsavus „už“ ir 7 susilaikius, sprendimo projektui buvo pritarta.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: