Lietuvos Steigiamojo Seimo 100-mečio minėjimas be dabartinės valdžios atstovų

0
38

Praėjusį sekmadienį Varėnos rajone, Babriškėse, parapijos klebonas Pranciškus Čivilis aukojo šventas mišias už čia žuvusį Lietuvos Steigiamojo Seimo narį Antaną Matulaitį. Sausakimšoje bažnyčioje, kur giedojo Vilniaus arkikatedros choras, buvo prisiminti prieš šimtmetį išrinkti pirmieji Lietuvos Seimo nariai ir už tėvynės laisvę žuvę savanoriai.

Vėliau renginys persikėlė į už kelių šimtų metrų esančią A. Matulaičio žuvimo vietą, kurią prižiūri Artūro ir Laimos Navickų šeima. Improvizuotame minėjime kalbėjo dar atgimimo laikais žuvusių savanorių žuvimo vietas atrestauravęs varėniškis Algimantas Bražionis, buvęs Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, Vyčio paramos fondo aktyvistai – generolas Česlovas Jezerskas ir Vilius Kavaliauskas, Amerikos lietuvis, vyčių kūrėjas Gintaras Karosas. Profesorius, karo istorikas Valdas Rakutis susirinkusiems renginio dalyviams papasakojo apie čia vykusias Lietuvos savanorių kovas su lenkais ir jų reikšmę mūsų valstybei.
Minėjime, kuriame dalyvavo varėniškiai, kauniečiai ir kurį nuolat pagyvindavo vilniečių „Aido“ choristų dainos, dalyvavo Marijampolės kariškiai, prižiūrintys A. Matulaičio kapą jų gimtajame mieste. Suvalkiečiai pasidžiaugė, kad dzūkai taip rūpestingai saugo žuvusiųjų už tėvynės laisvę atminimą.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: