Valdžia negirdi

0
103

Kai buvo dalijami milijonai rajono keliams asfaltuoti, vasarą
dulkėse
skęstančio Pakaršio kaimas vėl liko
nuošalyje, užtat
asfaltas klojamas
kituose, ne tokiose
judriuose keliuose

Romana Vaičkutė

Praėjusių metų rugsėjį rašėme apie Pakaršio kaimo žmonių problemą – dėl intensyvaus automobilių eismo vasarą ir rudenį žmonės dūsta nuo dulkių, mat keleliu pro kaimą zuja sunkiasvoriai sunkvežimiai – tai pilni iš Rimėnų karjerų, tai tušti atgal; pradėjus nuimti derlių – ir ūkininkai su grūdais į Alytų. Ir kitos transporto priemonės suka per Pakaršį į Alytų, mat šiuo keliu pasiekti Dzūkijos sostinę dvigubai arčiau – vos 25 kilometrai, o per Merkinę ar Bobriškes jau susidaro visas 50 km. Tad ir suka visi tiesiai, jau ir sunkiasvoriai miškovežiai šį kelią surado, keldami dulkių tumulus.

Dalis šio kelio priklauso regioninimas keliams, kita dalis – savivaldybei. Regioniniai keliai savo dalį nugreideriuoja ar sniegą žiemą nuvalo, o savivaldybės dalis taip ir lieka užmiršta – duobėta. Neapsikentę duobių, nes seniūnijos siųstas greideris pasirodo itin retai, ūkininkai prie traktoriaus užsikabina gelžbetoninį bloką ir tąso po kaimą, kol šiek tiek jas palygina.
Kur žmonėms kreiptis su savo problemomis, jei ne į vietinę valdžią? Taip ir padarė. Tačiau pas rajono merą kaimo atstovui J.Bagdžiui patekti nepavyko, nes sekretorė užtrenkė duris prieš pat nosį, tad kreipėsi raštu. Ir atsakymą gavo raštu. Jame buvo teigiama, kad „Kelias Nr.5015 Perloja-Tolkūnai-Pakaršys yra valstybinis, t.y. sprendimą dėl jo ruožo, prasidedančio nuo Perlojos k., priėmė LAKD, o ne Varėnos rajono savivaldybė ar jo meras. Šiuo metu LAKD yra parengusi Žvyrkelių asfaltavimo programą. Šioje programoje rajoninio kelio Nr.5015 Perloja-Tolkūnai-Pakaršys ruožas nuo 3,933 iki 8,691 km, t.y. visas likęs neasfaltuotas ruožas iki Pakaršio kaimo užima 9 poziciją Varėnos rajone (280 poziciją Lietuvos mastu). LAKD 2018-2020 metais Varėnos rajono savivaldybėje planuoja išasfaltuoti kelio ruožus, užimančius 1-5 pozicijas minėtame sąraše.
Savivaldybei priklausančios gatvės asfaltuojamos, vadovaujantis Varėnos rajono savivaldybės nuosavybės teise valdomų gatvių su žvyro (grunto) danga asfaltavimo planu. Plane Pakaršio Gedimino gatvė yra 139 pozicijoje, surinkusi 18,119 balo. Tačiau meras „paguodė“, nes „atsižvelgdami, kad gatvėje yra suintensyvėjęs intensyvumas dėl šalia esančių karjerų ir ūkininkų eismo vežant produkciją į Alytų, šiai gatvei nustatant balą pritaikysime maksimalų intensyvumo koeficientą. Atlikus šias korekcijas, Pakaršio k. Gedimino gatvės balas padidės iki 28,658, o gatvės pozicija plane bus 92. Šiuo metu rengiami techniniai dokumentai arba vykdomi asfaltavimo darbai gatvių, esančių plane iki 69 pozicijos“.
Nesulaukę realios rajono valdžios pagalbos, kaimo gyventojai kreipėsi į Seimo narį Juozą Baublį, tikėdamiesi, kad jis galbūt įtakos ir problema bus išspręsta.
Seimo narys suteikė kaimo žmonėms viltį, pasigyręs, kad rajono keliams asfaltuoti „gavo“ 2 mln. Eurų. Bet, kaip vėliau paaiškėjo, Pakaršio kaimo kelias į laimingųjų sąrašą vėl nepateko. Nors yra 9 pozicijoje, bet eilė dar neatėjo.
Pasidalinti Pakaršio kaimo gyventojų rūpesčiu į redakciją vėl užsuko šio kaimo atstovas Juozas Bagdžius. „Kur mums kreiptis? – retoriškai klausė vyras. – Rajono valdžia nekreipia dėmesio, meras gal keršija, kad viešai keliam problemą, Seimo narys irgi nepadėjo, gal jo galios ne tokios ir didelės… Nuo Alytaus pusės kelias asfaltuojamas, liks tik du kilometrai, o mes niekaip nesulaukiam geresnių laikų ir turim ryti dulkes. Mes nesuprantam valdžios pozicijos – Pamerkiuose kelią išasfaltavo, nors ten nėra toks judrus eismas, bet užtat mero sesuo gyvena; 12 kilometrų Riliškių kelią per mišką asfaltuoja dvi brigados – iš vienos pusės ir iš kitos, tuo keliu irgi vos vienas kitas automobilis pravažiuoja, specialiai važiavau, tai sutikau tik du automobilius, ir sodybų beveik nėra, bet yra dviejų gerai žinomų žmonių – ponų Abišalos (buvusio premjero – red.) ir Vytaro Radzevičiaus. Ar tai dėl jų asfaltas klojamas?“. Pritarti teiginiui, kad dėl šių dviejų žinomų vyrų asfaltas yra klojamas, negalime, bet kelininkų mintis, kad „Lazdijai ir Alytus kelius asfaltuoja gyvenvietėse, o Varėna – miškuose“ verčia susimąstyti.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: