Posėdis Margionyse

0
37

Liepos pabaigoje Margionyse įvyko Dzūkijos EKGT II posėdis. Tolimą Lietuvos kampelį pasirinkome neatsitiktinai, nes paskutinį liepos savaitgalį Varėnos rajono kaimuose (Darželių, Zervynų, Margionių, Marcinkonių ir Žiūrų) vyko Respublikinis folkloro festivalis, skirtas Tautodailės metams paminėti, „Subatėlės vakarėly…“
Posėdis vyko mišriu būdu – dalis dalyvavo festivalyje, o kiti – nuotoliniu būdu stebėjo tiesioginę transliaciją iš Margionių klojimo teatro.
Aptarėme nemažai svarbių klausimų dėl Trečiosios Lietuvos moksleivių etninės kultūros olimpiados organizavimo Dzūkijos savivaldybėse, EKGT patvirtintų Lietuvos etnografinių regionų herbų ir vėliavų tvarkų sklaidos, Etninės kultūros įtraukimo į naujo etapo (nuo 2021 m.) savivaldybių strateginius planus ir regiono plėtros planus ir kitus klausimus.
Turbūt netikėčiausia buvo visiems išgirsti, kad jau galima laisvai įsigyti Dzūkijos regioninę vėliavą ir ją naudoti.
Pasibaigus posėdžiui vykome į Marcinkonių kaimą prie Kastinio ežero mokytis senųjų Dzūkijos krašto amatų ir stebėti didžiojo festivalio koncerto. Sklindant liaudies dainoms Dzūkijos miškais buvo naudinga ir jauku susiburti tarybos nariams, kurie dalyvavo ir festivalyje, ir tiems, kurie posėdį stebėjo iš Lazdijų, Trakų ir kt. rajonų.

Dzūkijos (Dainavos) etninės kultūros globos tarybos inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: