Dar kartą apie „Mobiliuosius pašnekesius“

0
95

Vasarą Varėnos viešoji biblioteka įgyvendino projektą „Mobilūs pašnekesiai“. Į kaimus, kuriuose nėra jokios kultūros įstaigos, bet gyvena aktyvi bendruomenė, mobilioji biblioteka vežė ne tik knygas, bet ir organizavo turiningus renginius.
Menininkai Kristina ir Algimantas Stančiai Daržininkų kaimo bendruomenės narius pakvietė išbandyti tapymą tempera. Drąsiausi buvo vaikai, jaunimas (jie ir pradėjo tapyti paveikslą), vėliau po truputį prisijungė ir suaugusieji. Kol vieni tapė – kiti išbandė senovinius ir šiuolaikinius antspaudus. Gaminosi atvirukus, spaudė sveikinimus, savo vardus ir ką tik norėjo. Po kūrybinių dirbtuvių vyko Žolinės puokščių konkursas ir tradicinė etnografinė vakaronė su dainomis.
Karpiškių žvėrynėlyje Varėnos viešosios bibliotekos kolektyvas surengė susitikimą su fotografu, režisieriumi, operatoriumi, kompozitoriumi Ričardu Anusausku ir operatore Rūta Žemaitiene. Svečiai pristatė savo nuotraukas: kiekvienas kadras – turi įdomią atsiradimo istoriją. Darbuose: 76 elnių banda auksiniame elnių slėnyje, briedžiai, lūšys, daugybė retų paukščių, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą. Įspūdį paliko balinė pelėda, riešutinė, kukutis, kormoranai, gulbės giesmininkės, kurtiniai, užfiksuoti 8 km nuo Varėnos, tulžys, kuris kaip kirvis krenta į vandenį ir kt. Parodytos filmų apie Lietuvos gamtą ištraukos „Keturi metų laikai“ ir apie Karpiškių žvėrynėlio gyventoją kranklį Lioliką. Veikė viktorina apie retus Lietuvos paukščius, prizas už teisingus atsakymus – R. Anusausko fotoalbumai. Žvėrynėlio šeimininkas Bronius Jurgelevičius surengė ekskursiją, pasakojo apie savo gyvūnus, vedė viktoriną apie paukščių jauniklius.
Krūminių kaime svečiavosi obojininkas Robertas Beinaris su žmona kompozitore Vaida Striaupaite-Beinariene ir sūnumi Laurynu. Renginio dalyviai supažindinti su sudėtingiausiu pučiamuoju instrumentu, įtrauktu į Gineso rekordų knygą – obojumi, pagrindiniais obojaus šeimos instrumentais. Klausėsi melodijų, atliekamų trimis obojais: obojumi, meilės obojumi ir anglų ragu, pasakojimų, kaip lietuvių kompozitorių kūriniai vertinami užsienyje, kaip sekasi organizuoti Lietuvos obojininkų čempionatus ir kt.
Keliautojas, žurnalistas, TV laidų kūrėjas, knygų autorius Vytaras Radzevičius Subartonių bendruomenės nariams pasakojo apie bibliotekos reikšmę jo gyvenime, keisčiausią mobiliąją biblioteką Afrikoje, įsikūrusią ant kupranugario, matytas šalis, kelionėse patirtus nuotykius, pomėgį gaminti maistą. Pristatė savo knygą „Pasaulio puodai“. Klausytojus vaišino paties išvirta tailandietiška sriuba Tom Yam. Koncertavo Merkinės kapela „Strauja“, vadovas Arvydas Janulevičius.
Vilkiautinyje gerą nuotaiką dovanojo kūrybinga Mockevičių šeima. Prisiminimais apie gyvenimą šiame krašte dalijosi ir savo knygą „Šoka šarka ir genys“ pristatė Vanda Mockevičienė. Aktorė Vitalija Mockevičiūtė pasekė šmaikščią ir pamokančią dzūkišką pasaką „Kap žmogus laimės ieškojo“. Etnomuzikologas Darius Mockevičius, atvykęs su žmona ir vaikais, pakvietė visus pasiklausyti dzūkiškų dainų, lietuvių liaudies melodijų.
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Varėnos rajono savivaldybė.
Visuose renginiuose apsilankė per 560 žmonių. Norinčių prisiminti praėjusios vasaros „Mobiliųjų pašnekesių“ akimirkas dėmesiui – filmukas https://www.youtube.com/watch?v=Nw2z-ZFXQXs.

Daiva Armonienė
Varėnos VB vyr. bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: