Varėnos plaukikės – tarp stipriausių šalyje

0
308

Klaipėdoje vykusiame2020 m. Lietuvos vaikų ir jaunučių plaukimo
pirmenybėse puikiai startavo Varėnos sporto centro mergaičių komanda,
treniruojama Gyčio Kašėtos. Trys aukso medaliai, geriausios 2020 vaikų
čempionato mergaitės plaukikės titulas, Varėnos sporto centro antroji vieta komandinėje mergaičių grupėje…

Į Varėną – su auksu
Čempionato starte Greta Mikalauskaitė, plaukdama laisvu stiliumi 200 m distancijoje nepaliko jokių vilčių varžovėms ir užtikrintai laimėjo savo plaukimą – 2min.32,04 sek. Antrasis startas ir dar vienas aukso medalis Gretai, kur 50 metrų distancijoje ji nemaža persvara įveikė antroje vietoje likusią varžovę. Nugalėtojos laikas – 30.95 sek.
Varžybų antroji diena taip pat buvo sėkminga Gretai. Ji 100 metrų palaukime laisvu stiliumi neturėjo lygių – 1 min. 09,17 sek. laikas pasiektas jau pirmame plaukime varžovių nebuvo pagerintas. Šiame nuotolyje varžėsi net 39 geriausios Lietuvos mergaitės.
Trys pasiekti rezultatai Gretai Mikalauskaitei garantavo ir geriausios čempionato plaukikės titulą tarp mergaičių. Ji aurinkoi 1279 balus. Antra liko Kauno PK atstovė Patricija Kupstaitė – 1215 taškai, trečia – vilnietė (Impuls PA) Liepa Veronika Borevičiūtė – 1203 taškai. Geriausios plaukikės apdovanotos federacijos taurėmis, diplomais ir dovanomis.
Medalių įskaitoje Varėnos SC komanda užėmė antrąją vietą, aplenkusi Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Ignalinos, Elektrėnų plaukimo centrų, klubų komandas.
Tik 0,25 sekundės… tai akimirka, bet tiek iki medalio pritrūko Viltei Perušytei, kuri 200 m nugara nuplaukė per 3 min. 05,84 sek. Nors ir apmaudu, bet rezultatas džiugina. Gerai vaikų grupėje pasirodė ir Arielė Tankelevičiūtė bei Simona Budėnaitė.
Jaunučių amžiaus grupėje sėkmingai startavo ir į B finalus pateko Barbora Balcevičiūtė ir Ugnė Mikalauskaitė. Abi merginos plaukė 50 metrų peteliške. Ugnė – 14 vieta (33,39 sek.), Barbora – 13 vieta (33,29 sek.). Plaukimo nugara rungtyje sėkmingiausiai tarp varėniškių plaukė Vincenta Ilickaitė – 50 m nugara distanciją įveikusi per 36,64 sek. pateko į B finalą (200 metrų distancijoje užimta aukšta 12 vieta – 2min 51,51sek.).

Kitų varėniškių geriausi rezultatai:
Arielė Tankelevičiūtė : 200 m nugara – 6 vieta ir 200 m laisvu stiliumi – 10 vieta; Simona Budėnaitė: 200 m nugara – 7, 100 m nugara – 9 vieta; Viltė Petrušytė: 50 m nugara – 7, o 200 m krūtine nuotolyje – 10 vieta; Karina Miliauskaitė 200 m nugara – 23 vieta; Urtė Petrušytė 50 m peteliške – 33 vieta; Barbora Balcevičiūtė: 100 m peteliške – 10 vieta. Čempionatas finišavo estafečių 4X100m laisvu stiliumi. Varėnos SC mergaičių komanda nors ir įtikinamai laimėjo savo plaukimą tarp 8 komandų, bet antrojo plaukimo varžovės buvo stipresnės. Užimta 9 vieta iš 14 startavusių komandų.
Startai Klaipėdoje buvo sėkmingi – iškovoti trys aukso medaliai, geriausios plaukikės titulas ir visa eilė pagerintų asmeninių rezultatų. Tai – trenerio Gyčio Kašėtos profesionalaus darbo rezultato ir didelio tėvų palaikymo ir paramos dėka galime džiaugtis tokiais pasiekimais. Žinant tai, kad šiame čempionate negalėjo dalyvauti viena iš komandos lyderių Ieva Jurkūnaitė, kuri savo meistriškumą kelia Ukrainoje, Kamensko plaukimo sporto centre, yra puiki perspektyva, kad kituose čempionatuose Varėnos sporto centro vardas ir toliau skambės, o medalių bus vis daugiau.

Kai savi nesirūpina, padeda svetimi
Kai iš Varėnos baseino plaukikes išprašė, gelbėjimo ratą metė Elektrėnų baseino administracija
Tokių sėkmingų Varėnos sporto centro plaukikių laimėjimų galėjome ir nesulaukti.
„Giružiui“ iš neoficialių šaltinių pavyko sužinoti, kad, kai Varėnos plaukikai buvo išprašyti iš savo baseino, treneris Gytis Kašėta buvo priverstas sukti galvą, ką daryti? Svarbiausios metų varžybos – jau už mėnesio. Gelbėjimo ratą metė Elektrėnų baseino administracija. Tris savaites geriausios Varėnos plaukikės savo meistriškumą kėlė Elektrėnų baseine
„Giružis“ pakalbino trenerį Gytį Kašėtą.

 • Treneri, visų pirma sveikiname su puikiu startu Lietuvos vaikų ir jaunučių pirmenybėse. Ar tikėjotės tokios sėkmės ir tokių rezultatų?
  -Ačiū, startas tikrai buvo puikus, atvirai kalbant paslapčia tikėjausi dar ir daugiau… medalių. Treniruotėse mačiau, kad gerėja ne tik Gretos rezultatai, bet ir kitų mergaičių. Arti medalio buvo ir Viltė Petrušytė.
 • Ar tikėjotės trijų pirmų vietų, o gal ir daugiau?..
  -Trijų aukso medalių norėjosi, bet nesitikėjau.
 • Pasigedome berniukų pavardžių, kodėl jų nematėme čempionate?
 • Pasiruošimas vyko „Elektrėnų burbule“, stovykloje Elektrėnuose. Joje dalyvavo tik regionų rinktinės nariai, o Varėnos berniukai kol kas į ją nepatenka.
  Ar sunku prisikviesti vaikus į baseiną, ar turite iš ko pasirinkti būsimų plaukikų, o gal ir čempionų?
 • Vaikų tikrai netrūksta. Kiekvienais metais ateina daug naujų vaikų, tarp kurių galima įžiūrėti ir naujų talentų. Svarbu, kad ir tėvai paskatintų ir palaikytų savo vaikus. Plaukimas ne vien tik medaliai, bet ir laisvalaikio praleidimas, sveikatos stiprinimas, charakterio savybių ugdymas.
 • Kokios perspektyvos, ko tikėtis iš Varėnos plaukikų ateityje?
 • Perspektyvos tikrai geros .Vaikai myli plaukimą, nori treniruotis ir siekti sportinių aukštumų.
  Tik vien noro nepakanka, reikia, jog būtų kur treniruotis, kol kas dėl susidariusios situacijos šalyje mūsų baseinas uždarytas. Ateityje norėtųsi matyti Varėnos plaukikus Lietuvos jaunių rinktinėje, bet iki to dar labai toli, dar daug sunkių treniruočių, varžybų, prakaito ne tik baseine, bet ir treniruoklių salėje. Svarbiausia, kad būtų kur treniruotis ir varžytis.
  -Kaip reagavo Jūsų kolegos treneriai į tokį sėkmingą Varėnos plaukikių pasirodymą šalies pirmenybėse?
 • Sulaukiau nemažai sveikinimų ir linkėjimų nesustoti, bet Varėnos plaukikių pergalės jau nebestebina. Lietuvos treneriai jau žino, kad Varėnoje auga puiki plaukikų karta.
  „Giružis“ dar kartą sveikina plaukikes ir trenerį su puikiu pasiekimu Lietuvos vaikų ir jaunučių plaukimo pirmenybėse. Linkime, kad „auksinės“ Varėnos žuvelės plaukiotų Varėnos baseine ir Jums nereikėtų turėti papildomų rūpesčių dėl treniruočių.

Aidas PRANCKAITIS

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: