Naujovės skiepijantis nuo COVID-19

0
82

Nuo 2021 03 19 įsigaliojo nauja gyventojų skiepijimo nuo COVID-19 ligos valstybės biudžeto lėšomis kompensuojamomis vakcinomis tvarka – suteikiama galimybė rinktis vakciną

Primename, kad visos vakcinos apsaugo nuo sunkių ligos formų, patekimo į ligoninę ir mirties nuo šios ligos. Šiuo požiūriu, jų veiksmingumas skiriasi nežymiai, kaip ir organizmo reakcija į vakciną, kuri vienu atveju būna ryškesnė po pirmo skiepo, kitu – po antro. Suprantame, kad paskutiniu metu daug nerimo sukėlė keli nelaimingi atvejai, klaidingai siejami su vakcinos poveikiu. Prie to nemažai prisidėjo daug prieštaringos ir melagingos informacijos žiniasklaidoje.
2021 03 18 Europos vaistų agentūra įvertino informaciją apie AstraZeneca vakcinos saugumą ir nustatė, kad ji nėra susijusi su didesne krešulių susidarymo rizika. Krešulių susidarymo riziką gana patikimai mažina fizinis aktyvumas, pakankamas skysčių kiekis, kai kurių susirgimų atveju – gydytojo paskirtų, krešumą reguliuojančių vaistų naudojimas. Atidėti skiepijimą reikėtų tik esant ūmiam infekciniam susirgimui, kai temperatūra pakyla iki 38,50 C ir daugiau.
Nuo 2021 03 24 d. 65 m. amžiaus ir vyresniems gyventojams skiepijimui nuo COVID-19 ligos Varėnos PSPC galima užsiregistruoti telefonu (8 310) 51608 nuo 10 iki 16 val. Skambinant reikia pasakyti, kokia vakcina norite būti paskiepyti ir jums bus suteikta informacija, kokių vakcinų šiuo metu turime, bei paskirtas laikas atvykimui. Vienomis vakcinomis bus galima paskiepyti greičiau, kitų reikės palaukti. Patariame jums apsispręsti kuo greičiau ir rinktis tą vakciną, kurią galima būti paskiepytam artimiausiu metu. Primename, kad nuo jūsų apsisprendimo priklausys kitų žmonių galimybė sulaukti vakcinos, jaustis saugesniems, grįžti prie įprasto darbo ir gyvenimo ritmo.

Neatimkime savo neapsisprendimu ir delsimu tos galimybės iš savo vaikų, vaikaičių, kaimynų ir kitų artimų žmonių. Nes Sveikatos apsaugos ministerija atsižvelgdama į asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ) esančius, per 2 savaites ar ilgiau nepanaudotus, COVID-19 vakcinos kiekius gali perskirstyti turimas COVID-19 vakcinas kitoms ASPĮ kitose savivaldybėse.
Naujų susirgimų skaičiai Lietuvoje kasdien vis dar išlieka triženkliai ir po truputi artėja prie keturženklių. Nėra nė vienos dienos be mirties atvejų nuo COVID-19 ligos, tačiau šie skaičiai paskutiniu metu turbūt nematomi, nes juos nustelbia neteisingos, daug žalos padariusios, melagingos žinios apie skiepus. Todėl prašome jūsų: būkite sąmoningi ir atsakingi. Nuo jūsų apsisprendimo priklausys ne tik jūsų, bet ir aplinkinių žmonių sveikata ir saugumas.
Apie skiepijimo eigą ir pasikeitimus nuolat jus informuosime. Iš anksto atsiprašome už galimus nepatogumus ar nesklandumus, kurių tikriausiai pasitaikys, nes darbų apimtis tikrai didelė.
Jei jus vyresnis nei 65 m., prašome registruotis vakcinacijai telefonu (8 310) 51608 nuo 10 iki 16 val.
Laukiame jūsų atvykstant.

Varėnos PSPC administracija

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: