Smulkiajam verslui sudarytos geresnės sąlygos jį steigti ir kurti naujas darbo vietas, Vyriausybei trečiadienį patikslinus Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašą.
„Dabar pradedantiems savo verslą sumažės administracinė našta – nereikės būtinai ieškoti specialių patalpų įvairioms grožio ir laisvalaikio veikloms teikti, o plėtojant kaimo turizmą bus galima laisviau organizuoti maitinimą ir apgyvendinimą“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Nuo šiol viešbučių, administracinės, prekybos, kultūros, poilsio, paslaugų, kitos paskirties pastatuose ar patalpose, gyvenamosios paskirties vieno ar dviejų butų, daugiabučiame name nepakeitus statinio ar patalpų paskirties bus galima steigti kompiuterių ir buities reikmenų taisyklą, skalbyklą, kirpyklą, grožio ar tatuiruočių saloną, soliariumų, masažų ar pirčių kabinetą, vairavimo mokyklą, taip pat sporto ir poilsio, kultūros ir švietimo, globos ir slaugos verslus ir veiklas.
Kaimuose ir viensėdžiuose esančiuose gyvenamosios paskirties vieno ar dviejų butų namuose ar jų patalpose, pagalbinio ūkio ir kitos ūkinės paskirties pastatuose, nepakeitus jų paskirties, bus leidžiama organizuoti trumpalaikį apgyvendinimą ir maitinimo paslaugas, organizuoti pramogas ir poilsį, kartu nuomojant reikmenis.
Tiesa, norint vykdyti nurodytų rūšių veiklą daugiabučiame name įrengtose nustatytos paskirties patalpose, privalu gauti daugumos namo laiptinės butų ir kitų patalpų savininkų sutikimą.
Ligi šiol tais atvejais, kai planuojama vykdyti veikla neatitikdavo pastato ar patalpos paskirties, reikėjo įgyvendinti biurokratines procedūras ir pakeisti paskirtį, kad ji tą veiklą atitiktų.