Vaiko konstitucija – leidinys apie pagrindines vaiko teises pasieks kiekvieną šalies pirmoką

0
11

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kiekvienam šalies pirmokui dovanoja Vaiko konstituciją – knygelę, kurioje nurodytos pagrindinės vaiko teisės ir iš jų kylančios pareigos. Tokia dovana vaikai bus skatinami žengti pirmuosius žingsnius į pilietinį ugdymą ir susipažinti su pagrindinėmis savo teisėmis. 

„Žmogaus teisių klausimai prasideda pirmiausia nuo to, kiek kiekvienas žmogus žino savo ir gerbia kitų žmonių teises ir laisves, tad vaikams jau ne pirmus metus daliname knygelę, kurioje paprasta, vaikams suprantama kalba paaiškinama, kas apima vaiko teises. Tikimės, kad Vaiko konstitucija padės vaikams geriau išmanyti savo teises bei iš jų kylančias pareigas, suprasti, nuo ko juos turi apsaugoti suaugusieji ir kur kreiptis pagalbos susidūrus su sunkumais“, – sako Tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Planuojama, kad Vaiko konstitucijos beveik 30 tūkst. šalies pirmokų pasieks rugsėjo pradžioje.

Knygelė skirta jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams, joje gausu iliustracijų, lengviau padedančių suvokti tekstą. Leidinys yra parengtas pagal Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją, išsamiausią vaiko teisių dokumentą, kuriuo remiantis siekiama, kad visi pasaulio vaikai turėtų laimingą vaikystę. 

„Vaiko konstitucija – ne tik naudingas žinių šaltinis vaikams, tačiau ir priminimas tėveliams rūpintis savo vaikais, saugoti juos bei užtikrinti gerą ir saugią vaikystę. Tad kviečiame ir suaugusiuosius kartu su vaikais perskaityti šią knygelę, ją aptarti ir padiskutuoti apie joje aprašomas teises ir kaip visa šeima kartu gali jas užtikrinti“, – pataria  I. Skuodienė. 

Spalvinga Vaiko konstitucija primena, kad kiekvienas vaikas, nepaisant jo lyties, tikėjimo, turtinės padėties, odos spalvos, turi lygias teises į vardą ir pilietybę, šeimą, sveikatos apsaugą, išsilavinimą, o jeigu turi negalią – į ypatingą priežiūrą. Vaikas turi patirti tikrą vaikystę, poilsį, žaidimus ir būti apsaugotas nuo sunkaus alinančio darbo. Taip pat jis turi teisę turėti savo nuomonę bei ją reikšti jam saugiomis formomis ir daugelį kitų teisių. 

Svarbu pažymėti, kad Vaiko konstitucijoje numatytas teises papildo ir iš jų kylančios pareigos. Pavyzdžiui, kiekvienas vaikas turi teisę į švietimą, tačiau tai ir įpareigoja lankyti mokyklą ir mokytis.  Knygelėje vaikai ras ir pagrindinius pagalbos kontaktus, kuriais kiekvienas vaikas gali kreiptis susidūręs su savo teisių pažeidimais: www.vaikoteises.lt, www.pagalbavaikams.lt, www.bepatyciu.lt, Vaikų linijos tel. 116 111.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: