Savivaldybių pagalba įveikiant migracijos krizę – gyvybiškai svarbi

0
15

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė susitiko su savivaldybių, kurios suteikė pagalbą valstybei susidūrus su neteisėtos migracijos krize, vadovais ir aptarė šios krizės valdymo patirtį. Taip pat buvo diskutuojama apie valstybės ir savivaldybių institucijų pasirengimą galimoms panašaus pobūdžio krizėms.

Lietuvai susidūrus su neregėto masto migracijos krize, savivaldybių suteikta pagalba tapo ypač svarbi. Jos padėjo užtikrinti neteisėtai valstybės sieną kirtusių užsieniečių maitinimą bei apgyvendinimą laikinose gyvenamosiose vietose ir pasirūpinti pažeidžiamiausiomis migrantų grupėmis.

Savivaldybių suteiktose patalpose buvo apgyvendinti 684 migrantai: Ignalinos rajone – 186 asmenys, Šalčininkų rajone – 30 asmenų, Varėnos rajone – 149 asmenys, Alytaus rajone – 167 asmenys, Alytaus mieste – 71 asmuo, Lazdijų rajone – 81 asmuo. Priėmusios migrantus savivaldybės turėjo ne tik skirti patalpas, bet taip pat užtikrinti maitinimą, pasirūpinti medicinine pagalba. Visos patirtos išlaidos bus kompensuotos, tam skirta jau daugiau nei 822 976 tūkst. eurų.

„Dėkoju visoms savivaldybėms ir bendruomenėms, kurios priėmė neteisėtus migrantus, už susitelkimą ir bendradarbiavimą Lietuvai susidūrus su hibridine agresija. Nepaisydami labai sudėtingos situacijos ir nesklandumų, patyrėme vienos Lietuvos jausmą. Visi supratome, kad turime gintis bendromis jėgomis ir prisiėmėme atsakomybę. Džiaugiuosi, kad galėjome pasikliauti savivalda. Dabar esame geriau pasiruošę ir mūsų neužklups netikėtai. Patikrinome mechanizmus ne pratybų metu, o realiose situacijose, todėl žinome, ko galime tikėtis ir kaip reaguoti“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Ministrė taip pat pabrėžė, kad kassavaitinių susitikimų formatas labai pasiteisino – padėjo operatyviai priimti sprendimus ir koordinuoti keliolikos institucijų veiksmus. Be to, padėjo keisti vietos gyventojų nuostatas: buvusią priešpriešą pakeitė empatija ir noras pagelbėti migrantams.

„Savikritiškai pažvelgę į krizės valdymą matome, kad pritrūkome laiko kalbėtis su žmonėmis. Kelių krizių įkarštyje atrodė, kad svarbiausia – greiti sprendimai, bet pamiršome komunikacijos svarbą. Kad ir kokia ekstremali situacija, kad ir kaip greitai reikia reaguoti derinant sprendimus – turime rasti laiko suprantamai paaiškinti, kodėl darome vienus ar kitus žingsnius ir kas lemia mūsų apsisprendimą. Tai pamoka, kurią reikia išmokti“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė. Be to, būtina palaikyti nuolatinį ryšį su savivaldybėmis, nes jų patirtis sprendžiant įvairias krizes labai vertinga. Ji taip pat padėkojo bendruomenėms, žmonėms, kurie steigė būrius ir kartu su pareigūnais padėjo užtikrinti migrantų apsaugą ir gyventojų saugumą.

Nuo spalio 1 d. migrantai iškelti iš savivaldybių laikinai suteiktų patalpų. Šiuo metu visi migrantai gyvena jiems pritaikytuose centruose Rukloje, Pabradėje, Medininkuose, Kybartuose ir Vilniuje.

12 Lietuvos savivaldybių – Alytaus miesto , Alytaus rajono, Druskininkų, Ignalinos rajono, Jonavos rajono, Lazdijų rajono, Šalčininkų rajono, Varėnos rajono, Švenčionių rajono, Vilkaviškio rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono – įsitraukė ir kartu su Vidaus reikalų ministerija sprendžia neteisėtos migracijos krizę.

Ministrė padėka „ Už geranoriškas pastangas ir pagalbą valdant neteisėtos migracijos krizę“ įteikė ir Varėnos rajono merui Algiui Kašėtai

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: