Bobausių šventė

0
177

Dar 2017 metais Naujųjų Valkininkų kaimo bendruomenės nariai sugalvojo ir surengė niekur negirdėtą ir nematytą pirmąją Bobausių šventę. Tai šventė, skirta grybavimo sezonui Lietuvoje atidaryti, nes jau išdygsta pirmieji grybai – bobausiai (Dzūkijoje dar šmarškais vadinami).

Keletą metų šventės nebuvo galima organizuoti dėl karantino apribojimų, bet štai šiais metais ilgai lauktoji ėmė ir sugrįžo.

Šeštadienį praūžė ketvirtoji Bobausių šventė Naujuosiuose Valkininkuose, kuri yra tarsi įrodymas, kad šie grybai nėra nuodingi, jei tinkamai paruošti.

Šventės metu visi apsilankiusieji galėjo iki soties prisiragauti įvairiausių patiekalų su bobausiais – kopūstienė su bobausiais, sraigės su bobausiais, tradicinis dzūkų patiekalas – bobausiai su spirgučiais, svogūnais ir grietine, patiekiami su virtomis bulvėmis. Kam bobausių nesinorėjo, galėjo ragauti tradicinę lapienę, verdamą iš dilgėlių.

Bobausių šventė – šeimų šventė, nes pramogų čia randa visi. Vaikai galėjo siausti ant sūpynių, vaikščioti su kojūkais, nusispalvinti grybuką ir vėliau jį suvalgyti. Sertifikuota amatininkė Virginija Sebestinienė visus norinčius mokė tradicinio vytelių pynimo amato, norintys pamankštinti smegenis, galėjo pažaisti bobausių šaškėmis su Algirdu Žilinsku, visus linksmino, eiles skaitė, dainas dainavo Aldona Japertienė, kuri turbūt labiausiai susidraugavo su PONU KELMU.

Norintys pasimėgauti pušų ošimu ir patefono skleidžiamomis melodijomis, mielai galėjo tai padaryti prisėdę ant šiaudinių kitkų.

Šventėje šurmuliavo daugybė amatininkų, kurie prekiavo tik SAVO pagamintais produktais: sūriais, duona, gira, keramikos dirbiniais, pintinėmis iš vytelių, medžio drožiniais, rankų darbo papuošalais, skaniausiais saldžiausiais grybukais.

Kad ši šventė buvo tokia puiki, dėkojame visiems joje apsilankiusiems, dėkojame visiems prie jos prisidėjusiems: Varėnos rajono savivaldybei už plakatus ir finansinę paramą, Rimutei ir Algiui Gudoniams bei Janinai ir Stasiui Aukštuoliams už šieno kitkas, Valkininkų seniūnui Antanui Juknevičiui už pagalbą paruošiant šventei erdvę, Jonui Venciui už elektrą, Antanui Politikai už kareivišką krosnį.

Sigita Švedė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: