Baltarusiškų cigarečių nešikų baudos negąsdina

0
170

Per vieną parą į VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnų rankas pakliuvo du cigarečių nešikai.

Pavasarį nubunda gamta, sugrįžta paukščiai ir suaktyvėja cigarečių gabentojai. Dėl to neabejoja Varėnos pasieniečiai, kurie per vieną parą sulaikė du cigarečių nešikus. Patirties turinčius, bet nuolat įkliūvančius.

Ketvirtadienį Varėnos pasieniečiams pastebėjus prie valstybės sienos fizinio barjero pašalinį žmogų, buvo blokuotas vietovės rajonas ir išsiųsta paieškos grupė su tarnybiniu šunimi, vokiečių aviganiu Endy.

Vidurdienį pasienio ruože, miške prie Daržinėlių kaimo, VSAT pareigūnai užfiksavo vyrą su nešuliais, kurį netrukus pasivijo ir sulaikė. Paaiškėjo, jog tai 45 metų druskininkietis. Jis buvo apsikrovęs stačiakampiais juodos spalvos ryšuliais. Juose pasieniečiai suskaičiavo 1 800 pakelių cigarečių „Minsk Capital MS“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Kabelių pasienio užkardoje pradėta administracinė teisena. Kadangi druskininkietis už tokį pažeidimą pasieniečiams įkliūva ne pirmąsyk, jam gresia bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų. Vyrui įteiktas šaukimas kitą savaitę atvykti į Kabelių pasienio užkardą, kurioje bus nagrinėjama jo administracinė byla. Čia laikinai saugomos ir sulaikytos cigaretės.

Penktadienio ryte Šklėrių kaimo apylinkėse, apie pusantro kilometro nuo valstybės sienos, tarnybinio šuns dėka į pasieniečių rankas pakliuvo jaunas vyras, nešęs septynis baltos spalvos ryšulius. Juose buvo 1 750 pakelių cigarečių „Minsk Capital MS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Netoli tos vietos VSAT pareigūnai sulaikė dar vieną vaikiną, kuris pasienio ruože neturėjo su savimi galiojančio asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento.

Cigaretes gabenęs 21 metų alytiškis pasieniečiams pažįstamas – šiemet jis įkliūva jau antrąsyk. Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką jam pradėta administracinė teisena. Alytiškis po apklausos buvo paleistas, įteikus jam šaukimą atvykti į Kabelių pasienio užkardą, į administracinės bylos nagrinėjimo posėdį. Cigarečių nešikui už pakartotinį pažeidimą gali būti skirta bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų.

Antrajam sulaikytam vaikinui – 18 metų, jis irgi iš Alytaus rajono. VSAT pareigūnai mano, kad greičiausiai jis – cigarečių nešiko bendrininkas, turėjęs stebėti aplinką ir pranešti apie pastebėtus pasieniečius. Už buvimą valstybės sienos apsaugos zonoje be privalomo VSAT leidimo jam skirta 130 eurų bauda, nes tokį pažeidimą jis padarė jau ne pirmą kartą.

VSAT inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: