Premjerė lankėsi Lietuvos pasienyje su Baltarusija

0
95

Antradienį Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė skrydžio VSAT sraigtasparniu metu iš oro apžvelgė sienos ruožą su Baltarusija, lankėsi Varėnos rinktinės Aleksandro Barausko užkardoje, vyko prie pat valstybės sienos linijos.

Vizitą premjerė pradėjo Trakų rajono Paluknio kaime esančioje VSAT Aviacijos valdybos bazėje, kur buvo supažindinta su pasieniečių naudojamais orlaiviais. Iš čia sraigtasparniu „Eurocopter EC 145“ I. Šimonytė, lydima VSAT vado generolo Rustamo Liubajevo, nuvyko į A. Barausko užkardą. Čia Ministrei Pirmininkei pristatyta pasieniečių naudojama techninė įranga bei ginkluotė, pateikta naujausia informacija apie padėtį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

„Valstybės biudžete yra numatyta ir bus skirtos papildomos lėšos VSAT, kad būtų įrengta moderni sienos apsaugos sistema. Tad problemas gali pavykti išspręsti per šiuos ir ateinančius metus. Į valstybės sienos apsaugą būtina ir verta investuoti, nes tik tai ir atgraso pažeidėjus“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Šiuo metu yra vykdomas projektas „Sienos stebėjimo sistemų diegimas ir infrastruktūros kūrimas prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusijos Respublika“. Įdiegus G. Žagunio pasienio užkardos ruože sienos stebėjimo sistemą, išaugs valstybės sienos su Baltarusija dalis, stebima sienos stebėjimo sistemomis.

Po Varėnos rajono Ūtos kaime vykusios prieš 81-erius metus nužudyto pasieniečio A. Barausko pagerbimo ir paminklo jam atidengimo ceremonijos premjerė nuvyko prie pat valstybės sienos su Baltarusija. Čia jai pristatyti praktiniai šio sienos ruožo apsaugos aspektai, aktualiausi pastarojo meto įvykiai pasienyje.

Vyriausybės ir VSAT inf.

LRVK / Laimos Penek nuotr.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: