„Ūla“ teka žemyn

0
111

Lietuvos vyrų rankinio pirmosios lygos čempionato septintojo turo rungtynės tarp Varėnos „Ūlos“ ir Vilniaus „HC Amber“ komandų pagal varžybų tvarkaraštį turėjo vykti mūsų ekipos salėje. Tačiau dėl vykstančio šios sporto arenos remonto jos buvo perkeltos į sostinę. Deja, šis susitikimas vėl Varėnos sporto mėgėjų nenudžiugino. Dviem gražiom pergalėm pradėję šias varžybas, „Ūlos“ rankininkai pateko į savotišką duobę ir patyrė jau ketvirtą pralaimėjimą iš eilės.

Virgilijus Mundrys

Kad šis jėgų išbandymas bus nelengvas, galima buvo numatyti iš anksto. Šį sezoną „HC Amber“ komanda po pernykščio čempionato išsaugojusi savo pagrindinę sudėtį ir dar papildžiusi ją pora patyrusių žaidėjų, yra viena iš pirmenybių lyderių. Po šešerių žaistų rungtynių ji turėjo sukaupusi 9 taškus ir žengė antroje vietoje. Tad, norint rimčiau pasipriešinti vilniečiams, mūsų rankininkams reikėjo sutelkti visas jėgas. Deja, jų neužteko.
Tiesa, rungtynių pradžia nieko blogo nežadėjo. Penktą žaidimo minutę „Ūla“ pirmavo – 2:1. Bet po to svečius ištiko kelios „sausos“ minutės, per kurias vilniečiai sugebėjo įmesti šešis įvarčius ir išsiveržti į priekį – 8:2. Nuo to laiko „Amber“ vyrų pranašumas nekėlė abejonių ir pirmasis kėlinys baigėsi – 21:7 šeimininkų naudai.
„Žinodami, kad šį sezoną „Ūla“ negali pasigirti pavojingai atakuojančia antrąja linija, vilniečiai buvo pasirinkę gynybos sistemą 6-10, kuri akivaizdžiai kaustė varėniškių veiksmus prie linijos. O du dvimetriniai gynėjai gana sėkmingai trukdė svečiams atakuoti „iš toli“, – taip po rungtynių „Giružiui“ pirmąjį kėlinį komentavo per šį susitikimą LRF inspektoriaus pareigas ėjęs tarptautinę IHF teisėjo kategoriją turintis ir net keturiose olimpiadose teisėjavęs Grigorijus Gutermanas. Tačiau labiausiai patyrusį specialistą nustebino ne rezultatas, o „Ūlos“ komandos žaidėjų ryžto ir kovingumo stoka, kuo, pasak jo, „Ūla visada garsėjo.
Per pertrauką mūsų rankininkai tikriausiai nuo savo trenerio Irmanto Markiavičiaus gerokai gavę „pipirų“, antrą kėlinį pradėjo žaisti geriau. Tačiau susigrąžinti tai, kas buvo prarasta prieš pertrauką, nepavyko. Todėl antrajai rungtynių pusei pasibaigus lygiomis – 15:15, bendras rungtynių rezultatas buvo 36:22. Taip „Ūla“ patyrė ketvirtą pralaimėjimą iš eilės ir su 4 taškais smuktelėjo į septintą turnyro lentelės vietą.
Per „Ūlos“ susitikimą su „HC Amber“ komanda mūsiškiams daugiausiai įvarčių pelnė Justas Lynikas – 4 ir krašto žaidėjai – Klaidas Stoškus – 4, Virginijus Pozniakas bei Lukas Kraulaidys – po 3. Be jų dviem įvarčiais pasižymėjo Aurimas Balčikonis, po vieną įmetė Gytis Ižganaitis, Aurelijus Arlauskas, Mantas Sereičikas, Augustas Keršys, Dominykas Balionis ir Kęstas Leikauskas.
Kitos septintojo turo rungtynės baigėsi tokiais rezultatais: „HC Molėtai“ – Kauno r. „SM Garliava“ – 29:25 (11:10), Vilniaus „SM Tauras – VHC Smūgis“ – Pasvalio „Kurana-SC“ – 23:25 (8:9), Klaipėdos „CSC Telecom-Mėmelis“ – Tauragės „Šiltaura-SC“ – 40:26 (19:11). Čempionate pirmauja Molėtų (12 taškų), „Amber“ (11) ir Eišiškių (10) rankininkai.
Varėnos „Ūla“ artimiausias rungtynes žais šį šeštadienį Alytuje. Tai bus praleistas penktojo rato susitikimas su Lietuvos jaunių rinktine – 2002. Norisi tikėti, kad trečiadienį rimtai pasikalbėję tarpusavyje mūsų vyrai įrodys ką sugeba.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: