BENDRUOMENĖ PAGALBOS PRAŠYMUS TELKIA NAUJOJE SVETAINĖJE

0
79

Šiuolaikiniame pasaulyje vis sparčiau veikloms ir paslaugoms keliantis į skaitmeninę erdvę, Puodžių kaimo bendruomenė žengia naują žingsnį – savo narių bendravimą puoselėja naudodami naują interneto svetainę. Joje ne tik skatinama verslauti, tačiau ir aktyviai padėti vienas kitam darbuose ar bėdose.

Puodžių kaimo bendruomenė – viena aktyviausių bendruomenių Varėnos rajone. Šiais metais ji dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo idėją – sukūrė Puodžių kaimo bendruomenės interneto svetainę.

Nauja ir funkcionali svetainė puodziai.lt, tapo pagrindiniu komunikacijos įrankiu tarp bendruomenės narių. Bendruomenės nariai ir svečiai interneto svetainės skiltyje „Dalintis gera“ labai aktyviai dalinasi informacija apie parduodamus, atiduodamus arba dovanojamus augalus, užaugintas daržoves, surinktas miško gėrybes, įvairius daiktus, kepinius, sūrius, mezginius ir t.t. Taip pat svetainėje galima prašyti pagelbėti darbuose ar patiems pasisiūlyti padėti, dalintis patarimais, receptais ir pan. Svetainėje pateikiama ir bendruomenei aktuali informacija, akimirkos iš renginių, bendrų darbų. Taip didinamas bendruomeniškumas, skatinamas vyresnių bendruomenės narių aktyvus įsitraukimas į įvairias bendruomenės veiklas panaudojant technologines naujoves.

Anot Puodžių kaimo bendruomenės narės Genovaitės Antanavičienės: „Džiaugiamės, kad dalyvavome konkurse, laimėjome ir dabar turime internetinę svetainę. Šioje virtualioje erdvėje dalinamės, perkame, parduodame, bendraujame. Internetinėje svetainėje galima perskaityti ir aktualias bendruomenės naujienas. Mus mato ne tik bendruomenės nariai, bet visi svečiai, kurie apsilanko mūsų svetainėje.

Kuriant svetainę bendras darbas dar labiau suartino įvairaus amžiaus bendruomenės narius. Į šios svetainės kūrimo procesą įsitraukė daugelis bendruomenės narių. Vieni gražiomis idėjomis, nuotraukomis, kiti filmuotais kaimo vaizdais, programavimu, maketavimu, dizainu. Gyvename technologijų amžiuje, todėl labai svarbu mokėti jomis naudotis ne tik jaunimui, bet ir vyresniems. Labai norisi, kad kaime gyventi būtų gera.“

Šiuo metu sukurtoje svetainėje puodziai.lt nuolat pildoma informacija ir vis didesnis narių skaičius ja intensyviai naudojasi. Jau dabar šios svetainės naudą pajuto daugelis bendruomenės narių, nes informacija visus pasiekia greitai, skatina įvairių amžiaus grupių ir socialinių sluoksnių žmones  tobulėti, naudotis internetu. Neišeidami iš namų bendruomenės nariai užsidirba, bendrauja, dalinasi patirtimi. Visi bendruomenės nariai tikisi, jog glaudus bendruomenės susitelkimas ir sukaupta patirtis sukurs sąlygas sėkmingam dalyvavimui ir kituose projektuose.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

Puodžių kaimo bendruomenės svetainė puodziai.lt

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: