Tvarkomi saugomi medžiai

0
47

Dzūkijos nacionaliniame parke neseniai sutvarkyti du gamtos paveldo objektai – drevėta pušis, esanti šalia Marcinkonių ir Lietuvio liepa Margionyse. Abu saugomus medžius senolius jau reikėjo sutvirtinti, kad praūžiančios audros jų nenulaužtų.

Lietuvio liepa – išskirtinis medis, augantis Dzūkijos nacionaliniame parke, Kapiniškių kraštovaizdžio draustinyje. Ji saugoma nuo 1960 metų. Liepos aukštis – daugiau kaip 22 metrai, ji turi 3 kamienus, o storiausio kamieno apimtis 1,3 m aukštyje – 2,2 metro.

Drevėtos pušys Dzūkijos miškuose liudija apie labai senas bitininkystės tradicijas. Šiose pušyse kopinėdavo medų, kuris seniau buvo daugelio gyventojų pagrindinis pajamų šaltinis. Drevėta pušis yra sausa ir arboristai paredukavo sausas, galinčias ant kelio nukristi šakas bei sureguliavo medžio svorio centrą.

Lietuvio liepa arboristų buvo tvarkyta jau anksčiau, o dabar buvo instaliuotos papildomos trys jungtys, atlikti lajos genėjimai, sumažintas išlūžimo pavojus, atidengta prieš tai negrabiai skarda užkalta medžio drevė. Tai pagerins tiek drevės, tiek pačio kamieno natūralius gynybinius procesus.

Šiuos gamtos paveldo objektus tvarkė UAB „Arbovita ir ko” arboristų komanda.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: