Kriminalas, kurio nebuvo

0
82

Rita Reivytė

Praėjusį ketvirtadienį žiniasklaidos priemonės gavo policijos pranešimą, kad „iš Merkinės kraštotyros muziejaus paimti neteisėtai laikomi ginklai: šautuvas „Mosin-Nagant“, pistoletas „TT“, revolveris ir įvairios šaunamųjų ginklų dalys. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 253 str. 2 d.“. Vieni leidiniai ir portalai šio pranešimo nesureikšmino ir išspausdino bendruose policijos pranešimuose, kiti – skambiomis antraštėmis padarė tikrą sensaciją.
Tai, kad muziejus atsidūrė šalies žiniasklaidos dėmesio centre, muziejaus darbuotojus ir išgąsdino, ir papiktino. Juk jokio kriminalo čia nėra! Muziejaus direktorius Mindaugas Černiauskas aiškino, 2019 metais Lietuvoje priimta Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisa, numatanti, kad net tie ginklai, kurie yra pripažinti visiškai netinkami šaudyti, turi būti įregistruoti, tad jie patys kreipėsi į policiją dėl esamų ginklų, kurie muziejaus fonduose pragulėjo dešimtmečius, tinkamo registravimo. Pasak M.Černiausko, atvykę policijos darbuotojai buvo malonūs ir žinojo, į ką atkreipti dėmesį. Išvežta tik ginklų dalys, saugotos muziejuje. Štai ir visas kriminalas!
O paskui policijos iškomunikuotas pranešimas, kurio, pasak muziejaus darbuotojų, išvis galėjo nebūti, ir sensacijų ištroškusi žiniasklaida išpūtė šį burbulą.
Bet, matyt, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą – praėjusį savaitgalį Merkinė „lūžo“ nuo svečių – mat sezoną atidarė Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodų“ lauko restoranas, kuriame darbavosi ir energingasis virtuvės šefas italas Gian Luco Demarco, o socialinių tinklų komentatoriai juokavo, kad žmonės plūdo į senąjį karalių miestą ne vien dėl išskirtinių „Pasaulio puodų“, „Dzūkynės“ ar „Šilo kopos“ patiekalų, bet ir vedami smalsumo – kas tame muziejuje vyksta…

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: