Kokią gėlę dovanoti Mokytojui?

0
138

Kardelis – pagarbos kitam simbolis

Esame taip įpratę prie šio gražaus lietuviško pavadinimo, kad gal ir nesusimąstome kodėl šis augalas būtent taip vadinamas. Kitas šios gėlės vardas – gladijolė – yra kildinamas iš lotyniško žodžio gladius, reiškiančio ne ką kitą bet kardą.

Ir, nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad būriai, kardeliais nešinų moksleivių, į mokyklą eina tarsi į kovą, tačiau šios gėlės dovanojimas turi labai simbolinę ir prasmingą reikšmę. Jeigu jums žmogus dovanoja kardelį, vadinasi, jis gerbia jūsų tvirtą charakterį bei vertina tarpusavio ryšį. Ne veltui, simbolinėje kovoje nurungę kitas sezonines gėles, būtent kardeliai Rugsėjo pirmąją yra dažniausiai teikiami mokytojams.

Puokštelė iš „žvaigždžių“

Galbūt kas nors mokytojui atneš puokštę astrų. Neišmeskite kaip nevertingos, nes tas, kuris ją komponavo, tikriausiai žinojo, kokią prasmę turi ši gėlė. Šios nuostabios gėlės pavadinimas kilo iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „žvaigždę“, į kurią savo formą panašus astrų žiedas. Jų dovanojimas – meilės ir kantrybės ženklas, meilės talismanas. Anksčiau astrai taip pat laikyti galių turinčiomis gėlėmis, kurios gali atbaidyti piktąsias jėgas.

Jurginas – elegancijos ir orumo gėlė

Jurginų puokščių dabar į mokyklą niekas nebeneša, nes yra daugybė kitų gėlių. Kadaise savo darželiuose juos nuskynusios mamos įsprausdavo savo mokyklinukams į delnus. Gal žino jo, kad šioms gėlėms priskiriama ypač daug reikšmių. Viena jų – pagyrimas gėlę gaunančiojo elegancijai ir orumui. Kita, priešingai, skelbia, jog jurginas simbolizuoja nežabotą, netradicinį elgesį. Pirmąja reikšme labiau pasitikima teikiant šias gėles vyresnio, antrąja – jaunesnio amžiaus žmonėms.

Grynų minčių žiedas

Galbūt iš vysime mokinį, besinešantį saulėgrąžą. Šis žiedas reiškia grynas mintis, tiesumą, didelius planus, ilgaamžiškumą, šilumą.

Rafinuotas grožis ir didybė

Orchidėja retai dovanojama mokytojams Rugsėjo 1-ąją. Jos prasmė -rafinuotas, retas, brandus grožis, didybė.

Daugiakalbė rožė

O rožės dovanojamos dažnai. Šios gėlės turi atskirą kalbą – reikšmė buvo priskirta ir jų spalvai, ir dovanojamų žiedų skaičiui. Raudonos rožės skelbia meilę ir ilgesį. „Aš tave myliu“ ilgą laiką sakoma su dvylika ilgakočių ryškiai raudonų rožių. Baltos rožės simbolizuoja tyrumą, mėgstamos sutuoktuvių ceremonijose. Jos taip pat gali būti slaptumo, nepasiekiamumo ženklas. Kartu dovanojamos raudonos ir baltos rožės reiškia norą būti kartu, sąjungą. Bene įvairiausios reikšmės priskiriamos geltoniems žiedams – jie gali reikšti ir pavydą, ir išdavystę, ir žlungančius jausmus, ir draugystę. Tai bene vienintelė rožė, nesimbolizuojanti sėkmingos meilės. Rausvos rožės rodo palankumą, gyvenimo džiaugsmą. Floristai juokauja, jog didelė įvairiausių rožių puokštė reiškia: „Aš dar nežinau, ką tiksliai jaučiu, bet man tikrai gera siųsti tau gėlių“.

Tačiau bet kokia puokštė gėlių, įteikta Mokytojui, reiškia pagarbą…

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: