Godos Lukaitės paroda „Portalas“

0
76

Įvietinto meno/ tapybos parodos atidarymas Marcinkonių geležinkelio stotyje – 2023 m. gegužės 20 d., 15 val.

Paskutinėje geležinkelio atkarpos Vilnius – Marcinkonys stotelėje įsikūrusi „Marcinkonių stoties galerija“, kurią nuo 2019 m. kuruoja nepriklausoma meno iniciatyva „Verpėjos“.

2020 m. Vilniuje vykusio konkurso „Sukurkime savo ateities traukinį“ metu pasiūlyta idėja Ekspresas: atgal į gamtą“ laimėjo ir buvo realizuota ant vieno iš traukinio vagonų. Šiuo metu Godos Lukaitės paveikslų motyvais ištapytas vagonas stovi Vilniaus Geležinkelių muziejaus „Bėgių parko“ lauko ekspozicijoje. Nors vagoną iš lauko galima pamatyti kiekvieną dieną, tačiau jo vidus lankytojams dar nebuvo atvertas.

„Tai yra du vietos taškai – skirtingų miestų, gyvenviečių geležinkelių stotys. Ištapytas seno traukinio vagonas per atstumą jungiasi su Marcinkonių stoties galerijoje esančia paroda. Taip dvi stotys pulsuodamos menu sukuria aliuziją į tunelį, tarsi nematomą meno giją. Stipriausias stočių susijungimas įvyks Vilniuje birželio 16 d. festivalio „Kultūros naktis“ metu. Tą vakarą vagonas atvers duris ir taps ekspozicine erdve, kurioje bus galima išvysti erdvinės tapybos instaliaciją.

Pagrindiniai mano tapybos motyvai: gamta, erdvės, laikas, psichologiniai stebėjimai. Kuriu parodų ekspozicijas, kaip atskirą meno kūrinį, naudoju papildomus objektus, tarsi jungtį tarp gamtos ir tapybos.

Šios dviejų dalių įvietintos parodos sukūrimu toliau plėtoju gamtos poveikio žmogui tematiką, kurdama dekonstruotus peizažus tęsiu ramybės vaizdinio paieškas – Gamtaforas (gamtos vaizdai, su paslėptomis aliuzijomis, metaforomis į psichologinius potyrius). Traukinio kelionė, kuri padeda mums pasiekti abu parodos taškus, tampa metafora mano kūriniuose gvildenamai tematikai. Kelionė – kaip vaizdinio įkvėpimo šaltinis bei vidinė kelionė savęs pažinimo link.

Kaip ir mano paveiksluose, kurių pavadinimuose galima sutikti laiko, datos, koordinačių nuorodų, taip ir šios dvi vietos tampa atskirų meno kūrinių taškais, kuriuos vienas nuo kito skiria tik kelionė traukiniu. Asmeniška ir tai, kad traukinio, bėgių motyvas yra simboliškas mano kūryboje, vis atsikartojantis, sutinkamas. O didelė dalis naujausių tapybos darbų sukurti praleidus laiką Dzūkijos miškuose.“ (G.Lukaitė)

Goda Lukaitė (gim. 1990 m.) – jaunosios kartos tapytoja. Ji mokėsi Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje, Vilniaus dailės akademijoje baigė freskos – mozaikos magistrantūrą. Surengusi ne vieną personalinę parodą. Svarbiausios iš jų „Mano vidinis miestas“ -„Pamėnkalnio“ galerijoje, „Vis kitos vietos“- Vilniaus Vaikų ir jaunimo meno galerijoje. Nuo 2017 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, Jaunojo tapytojo 2015 m. publikos prizo laimėtoja, viena iš Tapybos maršrutizatorių 2018 m. dalyvių. Aktyviai dalyvauja parodose bei įvairiuose projektuose nuo 2013 metų. Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje dirba nuo 2019 metų. Pagrindiniai kūrybos motyvai: užmirštos, neužimtos vietos, erdvės.

Organizuoja: VšĮ Verpėjos

Partneris: UAB Merkinės fabrikas

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, EEA grants

Paroda veikia gegužės 20 – birželio 18 d.

Parodą aplankyti galima šeštadieniais – sekmadieniais, 12.00-17.00 val, arba susitarus tel. 8 614 16255.

Adresas: Marcinkonių stoties galerija, Kastinio g. 1C, Marcinkonys, Varėnos sav.

verpejos.lt

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: