Mirtis prie banko durų

0
112

Pirmadienį, apie 11 val. 10 min., tragiška lemtis pasivijo 62-ejų metų vyrą – jis nugriuvo ant laiptų prie prekybos centre „Iki“ esančio įėjimo į „Swedbanko“ patalpas. Medikų pastangos gaivinti žmogų buvo bevaisės, todėl jo kūnas buvo paliktas maiše toje pat vietoje, kur įvyko nelaimė, kol atvažiavo morgo automobilis

Romana Vaičkutė

Pirmadienį, apie 11 val. 10 min., prie prekybos centro „IKI“, beveik prie pat čia esančio „Swedbanko“ durų suklupo garbaus amžiaus vyriškis, buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba. Pasak liudininkų, pradžioj vyrą bandė gaivinti tai išmanantys du varėniškiai. Netrukus atvyko viena greitoji, medikai ėmėsi darbo. Paskui į pagalbą buvo pasikviestas dar vienas medikų ekipažas, nes, kaip teigia medikai, gaivinti žmogų yra labai sunkus darbas. Šalia buvo ir du policijos ekipažai.

Gaivinimas užtruko ilgai, tačiau nepasisekė, ir konstatavę mirtį, greitosios pagalbos medikai išvažiavo, palikę ant laiptų mirusiojo kūną specialiame maiše.
Nelaimės vaizdais socialiniame tinkle pasidalijo varėniškis Marius Galinis. Filmuotoje įvykio medžiagoje matyti, kaip medikai gaivina parkritusį žmogų, kaip atvyksta antra greitoji. Nepaisant medikų pastangų vyriškio atgaivinti nepavyko. Tuomet miręs vyras buvo uždengtas specialiu maišu ir liko gulėti toje pačioje vietoje, kur parklupo. Makabriškas vaizdas, kai pro maiše gulintį mirusiojo kūną žengia savo reikalais varėniškiai, jaudino žmones ir kėlė emocijas.
M.Galinis savo reportaže klausia, ar normalu, kad mirusio žmogaus kūnas yra paliekamas ne tik viešoje, bet ir judrioje vietoje, kur vaikšto žmonės, o norint patekti į banką, kone reikia peržengti mirusijį? Ar teisingai savo pareigas atliko medikai, ar teisingai elgėsi policijos darbuotojai?
Šis įvykis įplieskė diskusiją socialiniuose tinkluose. Žmonės mano, kad medikai padarė ne viską, ką reikėjo, kad žmogus išgyventų, o policija neaptvėrė nelaimės vietos juosta, kad pro mirusį žmogų niekas nevaikščiotų.
Pasak Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Dano Bortkevičiaus, medikai savo pareigą atliko tinkamai, o nepavykus vyro atgaivinti, jo kūnas buvo paliktas policijos priežiūrai, nes GMP pervežti mirusiųjų kūnų neturi teisės.
O ką policija? Alytaus AVPK komunikacijos atstovės teigimu, pareigūnai elgėsi pagal instrukcijas, jie patys negali gabenti negyvų žmonių. Taisyklės yra tokios, kad viešoje vietoje mirus ar žuvus asmeniui, savivaldybės yra sudariusios sutartis su ritualinių paslaugų įmonėmis, kurios privalo gabenti mirusiuosius. Kūnas uždengtas, kad praeivių nešokiruotų vaizdas ir jie negalėtų nustatyti mirusiojo tapatybės. Pasak jos, vienas pareigūnas nuėjo suforminti dokumentus ir apie nelaimę pranešti mirusiojo artimiesiems, o kitas liko prie kūno. Kilus visuomenės ažiotažui dėl šios mirties, pareigūnai patikrino nurodytas aplinkybes. Nustatyta, kad katafalkas nuo iškvietimo į vietą pasiimti kūno atvyko per 20 minučių.
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: