Dirbtinis intelektas mūsų gyvenime

0
111

Prof. Jonas Grigas

Dirbtiniu intelektu (DI) vadinamos mašinos, kurios naudoja sąlyginį intelektą duomenų apdorojimui ir specifinių veiksmų atlikimui. Žinoma, iki tikrojo intelekto joms dar labai toli. Bet tokio sąlyginio DI mašinos jau sugeba mokytis ir spręsti uždavinius. Jos inkorporuojamos į technologijas, kurios naudojamos kasdieniame gyvenime. Viskas nuo mobiliųjų telefonų iki savivaldžių automobilių turi tokio DI technologijas. 10-yje svarbiausių sričių DI jau keičia mūsų pasaulį.
1) Sveikatos apsauga. Gydytojai ir chirurgai gali suklysti. DI mašinos padeda jiems parinkti naujus vaistus, atlikti sudėtingas operacijas, numatyti ligas.
2) Socialiniai tinklai. Populiariausi socialiniai tinklai Facebook ir Instagram naudoja DI atsiminti ir atpažinti jūsų veiksmus ir vizualinį turinį. Kuo daugiau jūsų sekėjų, tuo labiau DI jus vertina.
3) Klientų tarnyba. Pokalbių tarnybose DI mašinos realiu laiku gali atsakinėti į klausimus ištisą parą (24/7). Jos užprogramuotos suprasti žmonių klausimus ir atsakyti į juos.
4) Transportas. Savivaldžiai automobiliai dar tik pradeda važinėti, bet po 20 metų jų bus gausu. Jei jūs senas, aklas, invalidas ar neturite vairavimo teisių, jūs galėsite saugiai važinėti vairuojant DI. Prognozuojama, kad DI vairuos net lėktuvus!
5) Gamyba. DI robotai naikina darbo vietas pramonėje. Kam bendrovei mokėti žmonėms, kai ji gali turėti mašinas, kurioms nereikia mokėti atlyginimo? Ši tendencija vers žmones įgyti geresnį išsilavinimą ir rasti geresnį darbą. DI technologijos panaikins daugelį rankų darbo vietų.
6) Kibernetinis saugumas. Žmonėms tampant vis labiau priklausomais nuo kompiuterių versle ir perduodant jautrią informaciją, didėja grėsmė kibernetiniam saugumui. DI gali geriau užtikrinti kibernetinį saugumą.
7) Žemės ūkis. Jame darbas sunkus, todėl žmonės nori geriau dirbti įstaigose kompiuteriu. DI technologijos jau diegiamos į landšafto, drėkinimo ir derliaus nuėmimo įrangą.
8) Energija. DI technologijos padeda išgaunant ir tiekiant naftą bei dujas.
9) Programinė įranga. Sudėtingų programų kūrimas yra sunkus ir daug laiko reikalaujantis darbas. DI padeda modeliuoti naujus taikymus ir analizuoti būdus, kaip geriau padėti vartotojams, kurti greičiau ir geresnę programinę įrangą.
10) Asmens tapatybės tikrinimas. Ši technologija labai svarbi prisijungiant prie banko ir kitur. DI padeda atpažinti žmones iš pirštų atspaudų arba veido vaizdo.
Atsirandantis DI keičia pasaulį. Po 20 ar 30 metų visuomenė bus visiškai valdoma DI technologijų. Jos bus mūsų namų įrenginiuose, automobiliuose, lėktuvuose, kompiuteriuose, telefonuose, prekybos centruose ir kitur. DI veikia internete.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: