Perlų gaudytoja

0
105

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, populiarinti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymai svajonių ir ilgesio tema.

Skaitymams pasirinktos ištraukos Iš Alandų salų rašytojų kūrybos. Taip siekiama prisidėti prie Alandų salų autonomijos šimtmečio paminėjimo.

Ankstų penktadienio rytą į Panočių biblioteką skaitymams rinkosi ikimokyklinės grupės auklėtiniai kartu su auklėtoja Elena Latviene ir auklėtojos padėjėja Aušra Smelevičiene. Uždegę žvakes apžiūrėjome bibliotekoje veikiančią Šiaurės šalių rašytojų knygų parodą „Mes iš Šiaurės šalių“. Žemėlapyje patalpinome vaikams žinomus knygų herojus: Mamulę – Mū, Karsoną, Pepę Ilgakojinę, Mumi trolius, Petsoną. Skaitėme ištrauką iš Karin Erlandsson knygos „Perlų gaudytoja“. Mėginome įsivaizduoti esantys perlų ieškotojai ir savo gamybos laiveliu leidomės į kelionę. Užsidėję nardymo įrangą, nėrėme į jūros gelmę. Suradę ten perlų, pasigaminome po apyrankę. Vėliau vaišinomės sumuštiniais su ikrais ir lašiša, mėgindami juos pagaminti pagal autorės knygoje aprašytus Marko žmonos paruoštus sumuštinius.

Žaidimas ir kūrybinės užduotys mažiesiems skaitytojams padeda atrasti skaitymo džiaugsmą.

Rimutė Antuchevič Panočių bibliotekos bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: