Haloterapija jau ir Varėnoje

0
86

Nuo šių metų gruodžio 16 dienos Varėnos ligoninėje veikia druskų kambarys.

Druskų kambarys Varėnos ligoninėje įrengtas siekiant teikti Varėnos rajono gyventojams kuo daugiau medicininių paslaugų vietoje, kad nereiktų gaišti laiko važinėjant dėl šių paslaugų į kitus miestus.

Haloterapija – tai gydymas aukšto dispersiškumo (itin lengvai pasklindančiomis) smulkiomis druskos (natrio chlorido) dalelėmis prisotintu oru.

Pirmosios žinios apie haloterapiją randamos senovės Graikijoje ir ajurvedos kultūroje Indijoje. Prieš šimtus metų Europos vienuoliai pastebėjo, kad druskos urvuose gydomi pacientai greitai pasveikdavo nuo ligų. 1800-aisiais Lenkijos vyriausybė atkreipė dėmesį, kad druskos kasėjai buvo ne tik sveikesni nei anglies ar metalo kalnakasiai, bet netgi sveikesni už visus kitus šalies gyventojus. Antrojo pasaulinio karo metais Vokietijoje druskos kasyklos buvo naudojamos kaip slėptuvės nuo bombų. Pastebėta, kad, pabuvus jose, astma sergantiems žmonėms palengvėdavo kvėpavimas.

1843 m. lenkų gydytojas F. Bočkovskis, laikomas šiuolaikinės haloterapijos tėvu, išsakė prielaidą, kad druskų kasyklų oras, prisotintas druskų dalelėmis, pasižymi gydomosiomis savybėmis ir gali būti naudojamas gydant kvėpavimo organų ligas. Jis Veličkoje (netoli Krokuvos), kurioje yra garsios druskų kasyklos, įkūrė gydyklą, kurioje buvo gydomi ligoniai, sergantys įvairiomis kvėpavimo organų ligomis.

Nustatyta, kad pagrindinis gydomasis faktorius yra šių kasyklų oras, prisotintas akmens druskos dalelėmis. 20 amžiaus 9-ajame dešimtmetyje buvo pradėti bandymai atkurti druskų kasyklų mikroklimatą dirbtinėmis sąlygomis. Kadangi pagrindinius šio metodo veiksnys yra sausas druskos aerozolis, šis metodas buvo pavadintas „haloterapija“ („hals‘‘ – graik. „druska‘‘). Specialiai įrengtos patalpos, kuriose taikomas haloterapijos metodas, buvo pavadintos halokamera arba druskų kambariu.

Pagrindinis haloterapijos metodo veiksnys–sausas aukšto dispersiškumo aerozolis, kuris pasižymi priešuždegiminiu, broncholitiniu, mukolitiniu veikimu, turi bakteriocidinį ir bakteriostatinį poveikį kvėpavimo takams (bronchams) ir odai. Haloterapija skatina virpamojo epitelio judesius, bronchų išsivalymą, gleivių išsiskyrimą, audinių atsinaujinimo procesus, mažina alergines reakcijas, palengvina atsikosėjimą.

Haloterapija, kaip viena iš efektyviausių fizioterapijos gydymo metodų, plačiai naudojama gydyti lėtines kvėpavimo sistemos ligas: bronchinę astmą, bronchektazinę ligą, sinusitą, faringitą, laringitą, bei odos ligas: žvynelinę (psioriazę), atopinį dermatitą, riebiąją seborėją.

Haloterapija neskiriama esant nekoreguotai hipertoninei ligai (didelis kraujospūdis), širdies kraujagyslių ligoms, ūmioms kvėpavimo organų ligoms, sunkiai bronchinei astmai, plaučių emfizemai, inkstų nepakankamumui, onkologinėms ligoms, atvirai tuberkuliozei.

Sauso, aukšto dispersiškumo aerozolio naudojimas sukuria halokameroje aplinką, kurioje nėra kenksmingų mikroorganizmų ir alergenų. Taip patalpoje dirbtinai sukuriamas druskų kasyklų mikroklimatas.

Procedūros metu specialus aparatas per angą į patalpą pučia sausą druskos (NaCl) aerozolį. Druskos dalelės tokios mažos, kad pasiekia ne tik viršutinius, bet ir apatinius kvėpavimo takus, taip pat lengvai nusėda ant odos paviršiaus, taip ją dezinfekuodamos ir gydydamos.

Druskų kambarys yra senojo ligoninės korpuso pirmajame aukšte (įėjimas pro pagrindines ligoninės duris (Nr.1)).

Haloterapijos procedūras gyventojai gali gauti užsiregistravę telefonu ir sumokėję už procedūrą.

Haloterapijos seansai vyks darbo dienomis 9.00, 12.00 ir15.00 valandomis. Seanso trukmė 30 min., kaina – 5,30 Eur. Vienu metu paslauga gali naudotis 6 pacientai.

Rekomenduojamas 5-20 seansų haloterapijos kursas, priklausomai nuo sveikatos būklės. Gydymą galima kartoti 1-2 kartus per metus. Registruotis haloterapijos procedūrai tel. (8 310) 32034 darbo dienomis nuo 9 iki 15 val.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: