Metų knygos rinkimai

0
66

Balandžio 11 d. Varėnos savivaldybės Viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje vyko neįpaprasta pamoka „Ryto“ progimnazijos 3a ir 4c klasių mokiniams (mokytojos Laima Budėnienė ir Neringa Saldienė). Ją vedė rašytojas Marius Marcinkevičius ir komiksų kūrėja Lina Itagaki.

Daugelio knygų autorius Marius Marcinkevičius vaikams papasakojo apie rašytojo darbą, kaip būdamas gydytoju nutarė tapti rašytoju. Klausinėjo vaikų apie jų skaitomas knygas ir pristatė Metų knygos rinkimuose dalyvaujančią savo liūdną knygą „Akmenėlis“, kurioje papasakoti įvykiai apie prieš 80 metų uždarytus į getą ir sunaikintus žydų vaikus.

Iliustruotoja ir komiksų piešėja Lina Itagaki dalijosi žymaus skulptoriaus Vinco Grybo istorija, kurią užrašė skulptoriaus anūkė Rasa Grybaitė, o tekstą komiksams adaptavo Lina su Mariumi, taip gimė knyga „Grybo auksas“. Įdomūs  menininkės pasakojimai apie jos kelionę į Japoniją, apie knygos kelią nuo kūrėjo „virtuvės“ iki skaitytojo, apie aplinką,  kurioje jai smagiausia kurti. Džiaugėsi bendradarbiavimu su Mariumi Marcinkevičiumi. Mokė vaikus piešti ir paaiškino, kaip komiksas padaromas, kad komikso pagrindinis veikėjas turi išsaugoti tuos pačius išvaizdos elementus.

Trečioji pristatyta knyga „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“, kurią parašė Vitalija Maksvytė ir Marius Marcinkevičius, o iliustravo Lina Itagaki buvo pati linksmiausia. Knygoje rašoma apie drąsią mergaitę Betę, niekada nepaliekančios savo draugų nelaimėje.

Vaikai dalyvavo trumpų komiksų kūrimo kūrybinėse dirbtuvėse. Įsigijo knygų ir džiaugėsi kūrėjų autografais. Uždavė klausimų knygų autoriams apie jų keliones, asmeninį gyvenimą, kūrybos procesus ir kt.

Aldona Skamarakienė

Varėnos VB Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: