„Yaga Gathering“ susprogdino mano kūrybinį protą“, – kalba prodiuseris Šarūnas Kirdeikis

0
133
Šarūnas Kirdeikis. Asmeninio archyvo foto

Interviu

Liepos 13-17 dienomis, prie Spenglos ežero, Dzūkijos miškuose, savo magiją skleis vienas vizualiausių elektroninės muzikos festivalių „Yaga Gathering“. Programoje kelios muzikinės scenos, vizualinė, patyriminė programa, kurioje pristatomos specialiai renginiui kurtos instaliacijos bei ypatingi performansai. Šių metų „Yaga Gathering“ tema – „Twenty Trips Around The Sun“, būtent apie šių metų temą, asmenines patirtis ir kūrybinį darbą kalbamės su šio renginio kūrybiniu prodiuseriu ir režisieriumi Šarūnu Kirdeikiu.

Kaip manai, kas turėtų patirti šį išskirtinį vasaros sambūrį? 

Tvirtai tikiu traukos dėsniu ir tuo, kaip tam tikri dalykai rezonuoja su asmenimis pasąmonės lygmenyje. Jei kada nors jautėte trauką šiam festivaliui, galbūt matydami nuotraukas ar girdėdami apie jį iš draugų ir jaučiate vidinį norą tyrinėti bei atrasti, tuomet drąsiai raginu eiti ir patirti jį patiems. Manau, kad kiekvienas pirmą kartą dalyvaujantis šiame renginyje žmogus turėtų ištirti, ką gali pasiūlyti „Yaga Gathering“, nes jos programa talpina daugybę skirtingų formatų, kurie ir išskiria festivalį iš kitų. 

Gal gali plačiau papasakoti apie šių metų temą? Ko galima tikėtis? 

Ši tema „20 kelionių aplink saulę“ apima įvairiausias interpretacijas ir simboliką. Skaičius 20 reiškia gimtadienio šventę ir turi reikšmę kiekvienam. Kelionių terminas reiškia ir asmeninę savęs atradimo kelionę, ir tyrinėjimus plačiame pasaulyje, ir tai, manau, rezonuoja daugeliui žmonių. Žodis „aplink“ simbolizuoja spiralę, elipsę ar apskritimą, esantį visame kame aplink mus, apimantį judėjimą ir vaizdinius. Ir galiausiai „saulė“ – pagrindinis gyvybės šaltinis. 

Šiemet „Yaga Gathering“ pasiūlys retrospektyviai pažvelgti į savo istoriją. Naujokams bus pateikiamos nuotraukų galerijos, istorijos bei linksmi prisiminimai, kuriais dalinsis festivalio senbuviai. Dalyviai turės galimybę pajusti kiekvienus praėjusius metus ir giliau suprasti pačio renginio tikslą. Šie metai yra puiki proga patirti „Yagą“ – tai tarsi nuorodą į 20-ies metų prisiminimus.

Šarūnai, gal gali papasakoti apie save ir apie savo rolę „Yaga“ organizacijoje? 

Esu kūrybinis prodiuseris bei laidų vedėjas. Dažniausiai dirbu komercinėje pramogų verslo industrijoje, bet kartą per metus pasineriu giliai į kerintį „Yaga“ mišką, tam kad sukurčiau įtraukiančių potyrių jo lankytojams. 

Ar „Yaga“ paveikė tave kaip kūrybingą tyrinėtoją ar kaip asmenybę? 

Besivystančiame komerciniame popkultūros pasaulyje viskas juda sparčiai, paliekama mažai vietos tobulėjimui ir tyrinėjimui, dažnai tenka susidurti ir su labai siauru požiūriu. „Yaga Gathering“ man suteikia unikalią galimybę viską iš esmės daryti kitaip. Čia siekiu sukurti įtraukų procesą, kuriame kiekvienas turintis idėją būtų skatinamas ją pateikti, o mes kartu ją tyrinėtume ir plėtotume. 

Šiemet taip pat interpretuojame temą, o aš tiesiog klausausi žmonių, bandau suvokti, kaip jie tai mato ir jaučia. Labiausiai šiame procese man patinka neįtikėtinas šaunių, įdomių ir keisčiausių idėjų spektras bei kiekis. Man tai ir yra „Yaga“!

Gal gali pasidalinti, kokia buvo pirmoji „Yaga Gathering“ patirtis? Kokie buvo lūkesčiai ir kokia realybė? 

Viskam visada yra pirmas kartas ir tai galioja mums visiems. Manau, kad išliekame jauni, kol kažką patiriame pirmą kartą. Mano pirmasis susidūrimas su šiuo renginiu ypatingas ir tai tikrai prisidėjo prie mano jaunystės. Iki šios patirties mane ne itin traukė patys festivaliai, esu dalyvavęs gal tik trijuose iš jų. Vien „Yaga Gathering“ pavadinimas primena liaudies pasaką, o iš pirmo žvilgsnio jis gali atrodyti ir kaip hipių sambūris. Tačiau man pirmą kartą besilankant, jau kaip atlikėjui, turėjau visiškai netikėtą patirtį, kuri tarsi susprogdino mano visą kūrybinį protą. Galiausiai tapau ir „Yaga“ komandos dalimi! Man ypač patinka kurti interaktyvias patirtis žmonėms, o kartu su Antonu (festivalio įkūrėju) nusprendėme sukurti visą patyriminę sistemą, kuri apipinta paslaptimis. 

Pasidalink, kaip šiam vasaros renginiui tema gimė pirmą kartą, ar iš anksto jai turėjote viziją? 

Kiekvienais metais toną temai užduoda Antonas, „Yaga“ įkūrėjas, o galutinė versijai sutariama renginio „veteranų“ komandoje. Pavyzdžiui, viena iš ankstesnių metų temų buvo „Slaptoji draugija“, kuri gimė pokštaujant. Daugelis žmonių „Yaga Gathering“ matė kaip tam tikrą atskirą bendruomenę ir stebėdavosi, kas šie žmonės? Tad ši savotiška paskala virto intriguojančia tema. Na, o šiemet – festivalio jubiliejus, tad ir tema pasirinkta neatsitiktinai, nes tai lygiai „20 kelionių aplink saulę“.

Kokias patirtis ar veiklas lankytojai tikrai turėtų išbandyti?

Vienas iš akcentų yra įtraukiančios tiriamosios struktūros, kurios paprastai turi būstinę, kurioje lankytojai gauna pagrindines užduotis ir istorijas. Iš ten jiems pateikiami nurodymai, kaip rasti likusią dėlionę. Šiais metais dalyviai turės įdomų iššūkį – atrasti 20 kūrinių, naudodamiesi mūsų užuominomis.

Pačius ryžtingiausius kviečiame atrasti visus kūrinius ir sudalyvauti apdovanojimų ceremonijoje, įkvėptoje Karlo Jungo darbo „Žmogus ir jo simboliai“. Šioje garsioje knygoje gilinamasi į simbolių reikšmes bei jų įtaką suprantant žmogaus psichiką. Įtraukdami Jungo simbolių tyrinėjimo elementus ir jų aktualumą mūsų vidiniam „aš“, sieksime sukurti gilesnę ir labiau introspekcinę patirtį visiems dalyviams. Uždarymo ceremonija taps šios kelionės kulminacija, pasiūlysianti apmąstymų ir šventinę akimirką visiems, kurie įsitraukė į „Yagą“ ir daugybę jos prasmių.

Ar turite idėjų ar krypčių būsimiems „Yaga Gathering“ renginiams?

Šiuo metu jaučiu labai didelį šio festivalio ateities potencialą. Tikiu, kad jis suksis apie nenuobodžią brandos sampratą. Kaip ir suaugęs žmogus, jis neaukodamas linksmybių, gali būti nuostabus. Man asmeniškai šie metai žymi perėjimą į kitą gyvenimo lygį, todėl natūralu, kad kiti metai turėtų atspindėti dar vieną žingsnį ta linkme.

„Yaga Gathering“ magija kviečia susirinkti neabejingus eksperimentams, vizualiesiems menams ir elektroninės muzikos garsams liepos 13-17 dienomis prie Spenglos ežero, Dzūkijos miškuose! Visą programą rasite – yaga.lt.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: