Būk atsakingas – nedegink žolės!

0
166

Jau šiais metais iki kovo 20 dienos Varėnos rajone ugniagesiai gelbėtojai 13 kartų skubėjo gesinti padegtų žolės plotų, neišlaikant saugių atstumų nuo pastatų deginamų ir neprižiūrimų laužų, o nuo jų  užsiliepsnojusių ir pastatų.

Kaip ir kasmet atėjus pavasariui gyventojai degindami žolę, neatsakingai kūrendami laužus rizikuoja savo gyvybe, turtu, daro didelę žalą gamtai. Tokių gaisrų padariniai dažnai būna neprognozuojami ir skaudūs, liepsnos gali persimesti į miškus, durpynus, gyventojų sodybas.

Ugniagesiai gelbėtojai pataria:

  • Kaimo vietovėse sausą žolę, nukritusius lapus galima deginti sugrėbtus į krūvas, tačiau ne arčiau kaip 30 m nuo pastatų, 50 m – nuo miško, aukštapelkių ir  durpingų vietovių. Geriausias šių atliekų tvarkymo būdas – kompostavimas;
  • Nekurkite laužo, kai pučia stiprus vėjas;
  • Besikūrenančios laužavietės nepalikite be priežiūros;
  • Smilkstančią ugniavietę užgesinkite vandeniu;
  • Nedeginkite nenupjautos žolės;
  • Nemėtykite degančių degtukų ir neužgesintų nuorūkų;
  • Jei pastebėjote degant žolę, nieko nelaukite – pasistenkite patys ją užgesinti, kol liepsna nepersimetė į didesnius plotus: užplakite liepsną medžių šakomis ar užtrypkite kojomis, užpilkite vandeniu arba smėliu. Didesnius ugnies plotus reikėtų apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų. O jeigu matote, kad su ugnimi susidoroti nepavyks, nedelskite ir kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Varėnos rajono atvirose teritorijose šių metų kovo mėnesį valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai pradėjo vykdyti akcijos „Nedegink žolės!“ reidus, kurių metu gyventojus informuoja apie gaisrų atvirose teritorijose pavojų, jų padarinius ir atsakomybę už gaisrinės saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus. Akcija bus vykdoma iki gegužės mėnesio, pareigūnai atviras teritorijas stebės ir drono pagalba.

Primename, kad, už aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus deginant sausą žolę, nendres, javus, nukritusius medžių lapus, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės atliekas atsakomybė taikoma pagal Administracinių nusižengimų kodekso 286 straipsnį.

  1. Sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 230 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.
  2. Priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą  užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų.
  3. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.               

Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: