Užuot pasipelnęs iš baltarusiškų cigarečių, trakiškis „užsidirbo“ tūkstantinę baudą

0
46

Praėjusį ketvirtadienį į VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardą atvykusį 53-ejų Trakų rajono gyventoją pasieniečiai „apdovanojo“ baudomis. Dėl akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką trakiškiui skirta 5 200 eurų bauda, dėl pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo – buvimo valstybės sienos apsaugos zonoje be VSAT leidimo – dar 40 eurų bauda.

Kaip jau buvome pranešę anksčiau, gruodžio viduryje, šeštadienio popietę, netoli sienos su Baltarusija, Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai, vykdydami tarnybą Kaziukonių kaimo (Varėnos r.) apylinkėse, miškingoje vietovėje pastebėjo neteisėtai čia buvusį vyrą ir jį sulaikė. O sekdami jo paliktais sniege pėdsakais, aptiko eglių šakomis užmaskuotą bepilotį orlaivį bei ryšulį, kuriame buvo 750 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl gausaus sniego galimybę miške pėdsakų „tekstus“ skaityti turi ne tik medžiotojai, bet ir pasieniečiai. Cigaretės iš Baltarusijos atskraidinamos dronais ir meteorologiniais balionais, tačiau kontrabandininkai skraidyti dar neišmoko. Tad tenka jiems iki cigarečių ryšulių ir su jais klampoti per gilias pusnis.

Po apklausos pasieniečiai trakiškį paleido, įteikę jam šaukimus atvykti į Aleksandro Barausko pasienio užkardą, kai joje bus nagrinėjamos jo administracinės bylos dėl akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką bei dėl pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo. Būtent pirmąjį 2024-ųjų ketvirtadienį šios bylos ir buvo išnagrinėtos.

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: