Žemės ūkio ministrui – rajono žemdirbių problemos ir nuogąstavimai

0
79

Praėjusį šeštadienį Varėnos rajono žemdirbiai susitiko su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu ir aptarė jiems aktualias problemas. Tai – pirmasis ministro vizitas Varėnoje

Živilė Puidokaitienė

Susitikime dalyvavo Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Seimo narys, buvęs Nederlingų žemių naudotojų asociacijos pirmininkas Juozas Baublys, rajono meras Algis Kašėta, Varėnos rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Irmantas Laniauskas, Lietuvos Nederlingų žemių naudotojų asociacijos pirmininkė Danutė Karalevičienė bei Šalčininkų, Lazdijų, Trakų rajonų atstovai, rajono žemdribiai.

Varėnos rajono meras pabrėžė, kad savivaldybė puikiai matė, kokiomis sąlygomis pastaruosius metus žemdirbiai turėjo dirbti: „Treji metai buvo bėdų metai. Tai per daug lijo, tai per daug sausros. Praėjusi vasara Dzūkijoje buvo pati sunkiausia. Sąlygos žemdirbiams buvo tiesiog katastrofiškos“.

A. Kašėta akcentavo, kad pradedant ūkininkais ir baigiant vietos savivaldos valdininkais, jiems nekelia ūpo girdimos kalbos apie ketinimą didinti mokesčius, apie dar kokias nors žemdirbiams nepalankias priemones ar įstatymo pataisas. „Noriu solidarizuotis su žemdirbiams ir prašyti jautriai pasižiūrėti į esamą situaciją, ne bloginti, o gerinti sąlygas“, – teigė meras.
Seimo narys Juozas Baublys apgailestavo, kad A. Palionis yra jau trečiasis ministras per trejus metus: „Aš manau, kad kas metai po ministrą žemės ūkiui – ne pats geriausias dalykas. Jei rimčiau pasakius, tai, manau, kad yra padaryta labai didelė žala žemės ūkiui. Galbūt ir negrįžtama žala. Vienas ministras turi vieną liniją, kitas – kitą, trečias – trečią, o viskas atsiliepia žemdirbiams“. Taip pat J. Baublys kalbėjo apie tai, kad ne tik ministrų kaita padarė didelį nuostolį žemės ūkiui, bet ir ketinimas didinti mokesčius, nes ketinama didinti ir akcizo mokestį, ir Sodros mokestį, įvesti taršos mokestį, didinti žemės mokestį. Diskusijos metu buvo apžvelgta tai, kas yra numatoma Seime, Kaimo reikalų komitete, išsakytos problemos, nuogąstavimai, ateities planai ir t.t.
Danutė Karalevičienė teigė, kad Varėnos rajono žemdirbiams, kurie dirba nenašiose žemėse, išmoka siekė 73 Eur hektarui, tačiau dabar ji sumažinta iki 61 Eur: „Sumažino vien dėl to, kad įvedė vieneriems metams pereinamąjį laikotarpį, nes būna, kad kažkas iškrenta iš to nenašių žemių žemėlapio. Iš tų visų seniūnijų, aš jums galiu labai sąžiningai pasakyti, kad Vištyčio dvi seniūnijos, kurios tikrai turėjo būti nenašių žemių žemėlapyje, tai galiu pasakyti, kad jos nepelnytai iškrito, nes ten buvo iki 32 balų, tiksliau – 29 balai. Jūs pažiūrėkite, Ukmergės visas rajonas… Būkim biedni, bet teisingi, pasakykite, kas nežino, kokios yra Ukmergės žemės, ten surasti tokią žemę kaip Dzūkijoje, tai gal tik vienoje seniūnijoje, bet jie jau trečius metus gauna pereinamąjį laikotarpį“. Žemės ūkio ministras A. Palionis patikino, kad tuos pinigus, t.y. 73 Eur pabandys atstatyti.
Susitikimo metu ministras prašė glaudaus bendradarbiavimo su žemdirbiais, su Žemės ūkio skyriaus vedėju, kad jie būtų informuoti apie neteisėtus žemės deklaravimo atvejus. A. Palionio nuomone, ūkininkai vieni kitus pažįsta, žino tą realią situaciją, tad gali informuoti Žemės ūkio skyriaus darbuotojus, kuris ūkininkas elgiasi nesąžiningai. Juk taip yra skriaudžiami sąžiningai, su atsidavimu dirbantys žemdirbiai.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: