Opozicijos klausimus ignoruoja

0
94

Antradienį, po rajono tarybos posėdžio, Varėnos rajono savivaldybės tarybos narys Povilas Saulevičius opozicijos vardu pateikė rajono valdininkams pareiškimą dėl anksčiau užduotų klausimų, į kuriuos vis dar nėra atsakymų

Živilė Puidokaitienė

Tarybos nario Povilo Saulevičiaus teigimu, prieš du mėnesius vykusiame tarybos posėdyje opozicija atkreipė mero ir kitų tarybos narių dėmesį į Varėnos rajono savivaldybės administracijos veiklą ir paragino administracijos direktorių Alvydą Verbicką dažniau įsiklausyti į jam pateikiamas pastabas bei išsamiai teikti informaciją tarybai. „Tuo pačiu pareiškimu buvo klausiama, kodėl Varėnos rajono savivaldybės internetinėje svetainėje negalima matyti tarybos komitetų posėdžių įrašų ir kodėl administracijos direktorius vengia dalyvauti tarybos komitetų posėdžiuose, mat juose kyla daug klausimų, į kuriuos administracijos specialistai atsakyti negali. Meras pažadėjo, kad atsakymą tarybai pateiks administracijos direktorius. Deja, iki šiol pastarasis tyli“, – priminė tarybos narys.
Anot P.Saulevičiaus, lygiai taip pat tyli ir jo pavaldiniai: „Praėjusiame posėdyje vicemeras Giedrius Samulevičius visus patikino, kad iki spalio 2 d. arba iki kito tarybos posėdžio mes visi gausime sureitinguotą rajono kelių sąrašą, mat jam taip prižadėjo Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis. Šis sąrašas reikalingas tam, kad būtų remontuojami tie keliai, kuriuose gyvena daugiausiai gyventojų, kad būtų užkirstas kelias vietos valdžios manipuliacijoms. Tačiau ir šis pažadas vis dar neištesėtas. Matyt, tokiu būdu yra išbandoma koalicijos partnerio kantrybė…“.
Opozicijos narys savo pareiškime neabejoja, kad be visų šių pastebėjimų vienas faktas turėtų sudominti ir Vyriausybės atstovo instituciją, nes keletą mėnesių oficialioje savivaldybės svetainėje nebuvo galima pasižiūrėti savivaldybės tarybos posėdžių protokolų, mat jie nebuvo įkelti. Teritorinio vystymo ir kaimo reikalų komitete paprašius juos pateikti, paaiškėjo nemalonus faktas. 2019 m. rugsėjo 24 d. posėdžio protokolas nesutampa su posėdžio įraše pateikiama informacija: „Svarstant daug diskusijų sukėlusį 21 darbotvarkės klausimą, kuriuo buvo siūloma asfaltuoti kelią vedantį link Varėnos r. mero Algio Kašėtos giminaičių Pamerkių kaime. Mūsų nuomone, taip nutikti galėjo dėl to, kad Varėnos rajono meras išvengtų atsakomybės dėl galimai pažeistų privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje, kuomet nenusišalino nuo klausimo svarstymo posėdžio metu ir akivaizdžiai darė įtaką kitiems tarybos nariams. Turime pastebėti, kad tarybos posėdžio protokolas yra oficialus dokumentas ir turi sutapti su posėdžio įrašu, kitu atveju tai galima traktuoti kaip dokumento klastojimą“.
Dėl išsakytų pastabų apie sureitinguotą rajono kelių sąrašą meras paprašė E. Zaleskio, kad šis pakomentuotų susidariusią situaciją. Turto valdymo skyriaus vedėjas teigė, kad šis sąrašas „kaip ir padarytas“, tačiau dar yra diskutuojama su rajono seniūnais, konsultuojamasi, ar sudaryti kriterijai kelių vertinimui yra tikslingi, ar reikia ką nors keisti ir pan., todėl tikslaus kelių reitingavimo sąrašo E. Zaleskis kol kas negali pateikti, bet būtinai tai padarys artimiausiu metu.
Meras atsakė, kad dėl infrastruktūros objektų nei jis, nei kiti nariai neturi nusišalinti, nes Pamerkių kaimo kelias veda ne į jo giminaičių kiemą, o į beveik 100 gyventojų gyvenamąsias vietoves. „Dėl komitetų posėdžių transliavimo pakartosiu, ką jau sakiau ir jūs turėjote išgirsti, dėl techninių problemų mes daugiau nebefilmuosime komitetų posėdžių ir mūsų tai neįpareigoja joks teisės aktas. Garso įrašai yra daromi, saugojami ir, jeigu jums kada nors kils problemų, visada galėsit pasitikslinti. Paskutinis mano prašymas yra skirtas labiau opozicijai, taip, jūs turėjote priekaištų administracijos darbuotojams, kai kurie galbūt buvo ir pagrįsti, tačiau niekas nesuteikia teisės tarybos nariams įžeidinėti savivaldybės tarnautojų, nekorektiškai elgtis, kelti balsą ir vadinti kokiais nors epitetais. Ateityje mes kreipsimės į etikos procedūrų komisiją, jeigu tokie atvejai kartosis“, – pabrėžė meras ir, kadangi artėja advento laikotarpis, palinkėjo visiems tarybos nariams susikaupimo ir ramybės.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: