Liškiavos piliakalnis ir alkakalnis laukia lankytojų

0
27

Dzūkijos nacionaliniame parke esantis Liškiavos piliakalnis atgimė visu gražumu. Pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos inicijuotą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“ Liškiavos piliakalnis ir alkakalnis sutvarkyti bei naujai pritaikyti lankymui.

Buvo įrengti ne tik nauji pėsčiųjų takai bei atnaujinti akmeniniai laiptai, bet ir restauruotos Liškiavos pilies pietvakarinio bokšto liekanos, nuo kurių atsiveria unikali Nemuno slėnio panorama. Prieš tai vyko archeologiniai tyrimai ir bokšto tvarkomieji paveldosaugos darbai – konservavimas, apsaugos priemonių įrengimas. Archeologai nustatė, kad čia mūrinė pilis stovėjo XV amžiaus pradžioje, bet nebuvo baigta.

Šiek tiek pasikeitė ir paties Liškiavos piliakalnio vaizdas, nes vyko kraštovaizdžio formavimo kirtimai – pašalinti krūmai bei menkaverčiai medžiai. Piliakalnio kontūrai dabar atsiveria visa didybe.

Šalia piliakalnio ir alkakalnio lankytojus pasitinka edukacinė erdvė su informaciniais stendais, suoliukais, rodyklėmis, ugniaviete. Ant lauko riedulių nuoskalų įvardintos Liškiavos istorinės datos. Papėdėje lankytojus pasitinka edukacinis meninis simbolis. Lankytojų srautų stebėjimui įrengtas lankytojų skaičiuotuvas.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktoriaus Alberto Stanislovaičio, pastaruoju metu Lietuvos saugomose teritorijose nemažai vertingų vietų, kraštovaizdžio kompleksų, gamtos ir kultūros paveldo objektų naujai pritaikoma lankymui. Dar iki šių metų pabaigos turėtų būti sutvarkyti Vytauto kalnas ir Punios piliakalnis Nemuno kilpų regioniniame parke, lankytojus pasitiks atsinaujinęs Rambyno kraštovaizdžio kompleksas. Liškiavos piliakalnis ir alkakalnis buvo tvarkomas pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti II“, finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų Regioninės plėtros fondų lėšų. Projekto vykdytojas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, o partneriai – Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija ir VĮ „Valstybinė miškų urėdija“.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: